,,Kaimynas turi du šunis. Bėdų jie nepridaro, žmonių nepuldinėja, nėra, kad būtų agresyvūs, bet... Ar tai tik sutapimas, ar dar kita problema, nežinau, tačiau prasidėjus namo renovacijai, pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių”, - atsiųstame laiške pasakojimą pradeda jonavietė Rita.  

Moteris svarsto, kad vykstanti renovacija galimai erzina vieną iš šunų, kuomet aplik nuolat zuja statybininkai, kelia keturkojui neįprastą triukšmą ir jis, paliktas vienas namuose, nuolat loja. Ritos spėjimu, pasibaigus renovacijai ir dingus pašaliniams garsams, šuo nurims, tačiau ji nuogąstauja – o jeigu ne.  

,,Jei ir po renovacijos šuo nenurims ir toliau ištisai los, ką daryt? Ar turite kokių patarimų?”, - teiravosi Rita.

Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisyklės skelbia, kad gyvūnų augintinių laikytojas privalo užtikrinti, kad jo laikomi gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų viešosios rimties. O nuo šuns keliamo triukšmo kenčiantys kaimynai turėtų užfiksuoti rimties trikdymo atvejį.

Specialistai atkreipia dėmesį į faktą, kad kartais šeimininkai net nežino, jog jų šuo triukšmauja likęs vienas. Dėl to patariama kilusią problemą visada pabandyti aptarti su kaimynais, o ir kaimynai turėtų apie problemą papasakoti gyvūnų mylėtojui. 

Gyvūnų augintojams specialistai sako - šuo loja dėl rimtos jo galva priežasties ir tai yra neatsiejama nuo jo prigimties.

Daugiau patarimų šia tema skaitykite ČIA

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: