„Kuomet „ištransliavo“ žinutę, kad Galimybių pasą turintiems žmonėms kaukės tik rekomenduojamos, vakar prekybos centre lankiausi be kaukės. Nors ten neužtrukau ir 10 -ies minučių, tačiau niekas manęs netikrino ar turiu Galimybių pasą, ar ne, niekas nesustabdė ir nereikalavo užsidėti apsaugos. Vieni šaukia, kad kaukių nereikia, kiti tvirtina, kad jos būtinos. Tai kaip yra iš tiesų? Jau galiu laisvai kvėpuoti ar ne?“, - sako jonavietė ir priduria, kad tą dieną į ją be kaukės parduotuvėje keistai žiūrėjo kiti pirkėjai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) vadovė Rūta Vainienė pastebėjo, kad naujus reikalavimus iki rugsėjo 13-osios ne visi teisingai suprato.

Aktualiausia tema – kaukių dėvėjimas prekybos centruose  

SAM jau vakar skelbė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (juos rasite ČIA). Šiandien SAM išskiria bene aktualiausią temą – kaukių dėvėjimą prakybos centruose.   

„Ar privalau dėvėti kaukę eidamas į parduotuvę/ gaudamas paslaugas, jei turiu Galimybių pasą?

Jei naudojatės paslaugomis ten, kur aptarnaujami klientai tik su Galimybių pasu – kaukės dėvėti nebūtina, tačiau rekomenduojama.

Jei naudojatės paslaugomis ten, kur aptarnaujami klientai ir su Galimybių pasu, ir be jo – dėvėti kaukes būtina visiems. Verslai tokiu atveju turi vadovautis Operacijų vadovo sprendimais“, - skelbia SAM.

Neapsigaukite!!!

LPĮA vadovė Rūta Vainienė socialiniame tinkle „Facebook“ taipogi akcentuoja, kad prekyboje kaukės išlieka privalomos iki rugsėjo 13 dienos.

„Išimtis gali būti taikoma tik tose prekybos vietose, kur lankytojai aptarnaujami TIK su galimybių pasais. Tokių prekybos vietų bent jau tarp LPĮA narių - kol kas nėra.

Pastebiu nemažai klaidingos informacijos, kad kaukės turintiems galimybių pasą yra tik rekomenduojamos. Neapsigaukite!!! Noriu atkreipti visų dėmesį, kad kaukės lieka privalomos visose prekybos vietose, kurios aptarnauja visus klientus (t.y. veikia be galimybių paso). LR Sveikatos ministerijos atmintinės kalba apie reikalavimus būtent verslams ir nereiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris turi galimybių pasą, gali bet kur būti be kaukės. Jis gali būti be kaukės TIK TEN, kur verslas aptarnauja tik asmenis su galimybių pasais.

Todėl labai prašau kaukes dėvėti taisyklingai ir suprasti prekybos darbuotojus, kurie prašo laikytis Vyriausybės numatytų reikalavimų ir užtikrina visų saugų apsipirkimą“, - rašo R. Vainienė.

Primename, kad verslo įmonės jau nuo rugpjūčio 16 d. gali apsispręsti ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: