Kasmet prie vandens telkinių pasirodantys lašalai ir vėl pastebėti Jonavoje - skaitytojas Karoliis tikina, kad jų kūneliais nusėtas takas vos netapo nemalonaus kritimo priežastimi. 

,,Naktį, apie 02:30 val., važiavau su elektriniu paspirtuku. Net nesitikėjau, kad ant kelio gali būti tiek naktiniu drugių. Atrodė, kad su kastuvu gali šluoti juos. Užvažiavus ant jų, nuslydau nuo kelio. Niekada savo gyvenime nesu matęs jų tiek daug", - teigė skaitytojas. 

Ankstesniais metais lašalai Jonavoje ne kartą yra sukėlę problemų. Liepos pabaigoje, rugpjūčio mėnesio pradžioje vairuotojai dėl jų skųsdavo slidžia kelio danga, kuria pasirūpinti tekdavo UAB ,,Jonavos paslaugoms". 

Gamtininkai sako, kad lašalai prie vandens telkinių pasirodo nevienodu laiku, tačiau dažniausiai – antroje vasaros pusėje.

Lašalai – vienadieniai vabzdžiai dažniausiai iš lervų išsiritantys rugpjūtį. Tiesa, praeiviams ir vairuotojams trukdantys lašalai kai kuriuos džiugina - tuntai į šviesą skrendančių vabzdžių sutemus žavi fotografijos mėgėjus.  

Vienadienių vabzdžių antplūdis paprastai trunka vos kelias dienas. 

Archyvo nuotr.

Karolio vaizdo įrašas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: