Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre pirmadienį paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu įstaigos lankytojai ir gausus būrys svečių centro kieme suformavo „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“.

Jonaviečiai prisijungė prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES“, kuri savaitgalį vyko visoje Lietuvoje.

Šios akcijos tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, solidarumą, sąmoningumą, vienybę ir draugiškumą.

Akcijoje dalyvavo ir kitos socialines paslaugas teikiančios rajono įstaigos bei organizacijos, mokiniai, savanoriai, savivaldybės atstovai.

Neįgaliųjų veiklos centro lankytojai taip pat pakvietė svečius pastatyti simbolinius „Gerumo pamatus“, kurie padeda suprasti kiekvieno sutikto žmogaus vertę.            

„Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną mums labai svarbu prisiminti, kad visi esame lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, kad žmonės su negalia taip pat aktyviai dalyvauja įvairiausiose veiklose, dažnai savo gebėjimais ir užsidegimu įkvėpdami ir mus, negalios neturinčius“, - sakė Neįgaliųjų veiklos centro direktorė Aurika Matutienė.

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena minima gruodžio 3-ąją. Šią dieną visame pasaulyje organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius ir globėjus.

Jonavos r. savivaldybės info. 

A. Reipos ir V. Kalpoko nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: