Jonavoje trečiadienį posėdžiavo Kauno regiono savivaldybių merai, kurie pradeda ruoštis priimti naują Europos Sąjungos finansinę paramą.

Naujausia ES finansinė perspektyva numato, kad iki 2027 metų šimtai milijonų eurų Lietuvai skirtos paramos bus investuojama per regionus.

Tai reiškia, kad savivaldybės turės daugiau laisvės pačios spręsti, kur panaudoti skiriamas lėšas, tačiau privalės įgyvendinti bendrus projektus ir sukurti regiono teritorijas vienijančią strategiją.

„Nauja yra tai, kad pvz. tiesdami dviračių takus jau negalėsime galvoti tik apie savo daržą – turėsime juos sujungti, kad iš vieno rajono būtų galima pasiekti kitą. Jeigu kalbame apie neformalųjį ugdymą, sieksime, kad mūsų vaikai galėtų važiuoti pvz. į Kauną ir ten gauti paslaugas, kurių nėra Jonavoje. Taip pat ir turizmo projektai, galbūt net bendras viešojo transporto bilietas – visi projektai turės būti plėtojame drauge“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Kauno regiono plėtros planą rengia Kauno regiono plėtros taryba, kurią 2020 m. pabaigoje įsteigė 8 savivaldybių (Kauno miesto ir rajono, Birštono, taip pat Jonavos, Kaišiadorių, Prienų, Kėdainių bei Raseinių rajonų) merai.

Tiesa, trečiadienį Jonavos sporto arenoje vykusiame tarybos kolegijos posėdyje Kauno miesto savivaldybės atstovai nedalyvavo.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: