Jonavos rajono savivaldybės vadovai pirmadienį lankėsi Jonavos ligoninėje, kurioje apžiūrėjo atnaujintą akušerijos ginekologijos skyrių.

Atnaujinus visas aštuonias šio skyriaus palatas, gimdymo kambarius, pastatytos naujos funkcinės lovos, nupirkti nauji baldai, patalpose įrengti kondicionieriai. Gimdyvės palatose gali naudotis bevieliu internetu, žiūrėti televiziją, klausytis muzikos, mėgautis aromaterapija.

„Labai džiaugiamės, kad nuo šiol moterims mūsų ligoninėje galime pasiūlyti ne tik puikių specialistų paslaugas, gerą priežiūrą, bet ir jaukias patalpas, visą reikalingą įrangą bei komfortą. Laukiame gimdyvių atvykstant iš visos Lietuvos“, - sako skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybės biudžete šiais metais Jonavos ligoninės atnaujinimui iš viso skirta 0,5 mln. eurų. Rajono meras Mindaugas Sinkevičius patikino ligoninės kolektyvą, kad savivaldybė ir ateityje negailės investicijų rajono įstaigai.

„Visi puikiai suprantame, kaip svarbu yra gauti visas reikalingas sveikatos paslaugas vietoje, šalia namų. Nemažiau svarbu yra gauti daugiau, nei tik įprastus patogumus – norisi jaukumo ir komforto, kurį Jonavos ligoninėje stengiamės užtikrinti. Tikiu, kad savivaldybės investicijos prisidės prie bendro ligoninės vertinimo ir gerų atsiliepimų“, - sako M. Sinkevičius.

Pernai savivaldybės lėšomis šalia ligoninės akušerijos ginekologijos skyriaus buvo suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 147 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavos ligoninėje pernai pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – ligoninėje per metus gimė 418 vaikų. Šiemet ligoninėje jau gimė 250 kūdikių.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: