Praeitų metų spalio mėnesį jau rašėme, kad VŠĮ „Jonavos ligoninė“, pateikusi paraišką Aplinkos apsaugos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros organizuojamame projekte atsinaujinančių energijos išteklių saulės, vėjo panaudojimas elektros energijos poreikiams, dėl privalomo piniginio įnašo kreipėsi į Jonavos rajono savivaldybės tarybą prašydami 20 procentų numatomo projekto išlaidų dengti iš rajono biudžeto. Tuomet ligoninės prašymas buvo tenkintas bei 2022 metų savivaldybės biudžete numatyta dalininko įnašą padidinti 40 000 Eur. Plačiau apie tai ČIA.

Kaip šiandien praneša VŠĮ „Jonavos ligoninė“, saulės kolektorių pastatymas jau įpusėjo - 50 proc. parko jau įrengta ant dalies ligoninės pastatų stogų ir šiuo metu vyksta likusios parko dalies montavimas ant pagrindinio įstaigos pastato stogo.

Viliamasi, kad jog šių metų viduryje, turėtų būti pabaigtas „VšĮ Jonavos ligoninės saulės modulių parko“ projektas ir ant dviejų ligoninės pastatų bus įsirengtas 320 kwp saulės modulių elektros gaminimo parkas, kuris padės ligoninei pasigaminti 50 procentų suvartojamos energijos, reikalingos gydant pacientus.

Tikimasi, kad nuo metų vidurio bus pabaigti darbai bei administracinės procedūros ir „Saulės parkas“ pradės teikti elektros energiją VšĮ Jonavos ligoninei.

Projektą pagal klimato kaitos programą ,,Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“ iš dalies finansuoja  LR aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra, likusią dalį - paraiškos teikėjas.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: