Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių (Mirusiųjų atminimo) dienoms akivaizdu, kad dažnas vyks lankyti artimųjų kapaviečių. Neretai taip būna, jog gyvenimas gyvuosius nubloškia į kitus miestus, o artimųjų kapai lieka kitame mieste. Jei atstumai iki kapaviečių tolimi, yra nemenka tikimybė, jog laikas išdildo atmintį ir artimųjų kapus būna sudėtinga atrasti. 

Primenama, kad dar 2017 metais sukurtas puikus įrankis - Jonavos r. kapaviečių registras, skaitmeninis kapinių žemėlapis. 

Pusantrų metų. Tiek truko visas Jonavos kapinių skaitmeninio registro sukūrimas. Iki registro sukūrimo palaidotų žmonių vardai, pavardės, gimimo ir mirimo metai buvo registruojami rankiniu būdu – surašant duomenis į popierines kapinių knygas.  

Tūkstančiai užrašų nuo paminklų Jonavos kapinėse nurašinėjo įmonės ,,Jonavos paslaugos" darbuotoja, vėliau jie buvo sutikrinti su užrašais knygose, ir tik po to perkelti į elektroninę erdvę – internetinį portalą jonavoskapines.lt 

Nuo šiol žmonės, įrašę mirusio žmogaus pavardę, gali sužinoti ne tik kapinių kvartalą, kuriame jis palaidotas, tačiau tikslią vietą pamatyti skaitmeniniame žemėlapyje. 

Kartu sistema pateikia informaciją apie mirusio žmogaus amžių, palaidojimo metus bei toje pačioje kapavietėje palaidotus kitus šeimos narius. 

Skaitmeninis Jonavos kapinių registras nuolatos atnaujinamas. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: