Šiais metais Jonavos vaikų lopšeliui-darželiui „Bitutė“ sukanka 40 metų – tai ypatinga proga, kurią minime įvairiais renginiais ir iniciatyvomis. Gegužės 6–20 d. organizavome virtualią tapybos darbų parodą „Kas ten dūzgia avily?“: https://fb.watch/seC-1ofAkr/  Šios parodos tikslas – atkreipti dėmesį į bičių populiacijos mažėjimo problemą ir jų svarbą ekosistemai. Į kvietimą atsiliepė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai iš visos Lietuvos, pristatydami 68 kūrybiškus darbus iš Alytaus, Elektrėnų, Gargždų, Jonavos, Jurbarko, Kauno, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Ukmergės ir Vilniaus. 

Gegužės 20 d., minint Pasaulinę bičių dieną, mūsų įstaigoje vyko rajoninė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų atradimų laboratorija „Susidraugauk su bitėmis“. Į renginį atvyko komandos iš Jonavos vaikų lopšelių-darželių „Dobilas“, „Saulutė“, „Pakalnutė“, „Bitutė“, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro skyriaus „Pušaitė“ ir Jonavos Justino Vareikio progimnazijos. Dalyviai per įvairias patyrimines veiklas susipažino su bičių gyvenimo būdu ir jų reikšme ekosistemai. Renginys skatino rūpintis aplinka, sodinti ir prižiūrėti bitėms patinkančius augalus. 

Džiaugiamės kūrybiškais vaikų darbais ir gausiu dalyvių skaičiumi. Kviečiame visus prisidėti prie mūsų iniciatyvų ir rūpintis gamta bei bitėmis, kurios yra svarbi mūsų ekosistemos dalis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Erika Orlauskienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: