Praeitų metų kovo mėnesį Jonavos miesto centre, J. Basanavičiaus g. 7, pradėjo veikti specialiai įrengtas Jonavos Vakcinavimo centras, kuriame rajono gyventojai skiepijami nuo COVID-19 viruso. Tačiau šiandien dienai, mažėjant besiskiepijančių skaičiui, Jonavos vakcinavimo centras skaičiuoja paskutines darbo dienas, o keičiantis situacijai, aptariami klausimai ir dėl mobilaus testavimo punkto veiklos bei antikūnų tyrimų Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC).

Mažėja besiskiepijančių jonaviečių

Besiskiepijančių jonaviečių skaičius nuolat mažėja. Jei šių metų sausio mėnesio pirmomis dienomis per parą pasiskiepydavo nuo 250 iki 370 asmenų, tai šiomis dienomis, vasario mėnesį, besiskiepijančių nuo koronaviruso per parą beliko po 20-30 asmenų. Prieš dvi savaites rajono savivaldybės gydytoja teigė, vakcinacijos centro Jonavos rajono savivaldybė uždaryti neplanuoja, tačiau stebint mažėjančius skiepijimo tempus, skiepijimo procedūras ketinama perskirstyti, o vakcinavimo centrą uždaryti jau kovo mėnesio pabaigoje.

„Šią savaitę įvyko Jonavos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinacinis pasitarimas, kuriame aptartos koronaviruso valdymo priemonės rajone. Mažėjant skiepijimų apimtims, mums aktualus klausimas dėl tolimesnės vakcinavimo centro ateities. Per pasitarimą nuspręsta, kad jis savo veiklą tęs dar apie mėnesį laiko, maždaug iki kovo pabaigos. Manome, kad su mažėjančiomis skiepijimo apimtis pilnai susitvarkys asmens sveikatos priežiūros įstaigos – besiskiepijančiųjų srautai bus perskirstomi“, - po rajono operacijų centro pasitarimo kalbėjo patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

Remiantis Statistikos departamento interaktyvia švieslente, bent viena vakcinos doze iš viso pasiskiepijo 64,7% jonaviečių arba 26 360 asmenų. Pilnai vakcinuota yra 33,9% visų rajono gyventojų arba 13 811 asmenų.  Jonavos rajono gyventojų skaičius, anot statistikos departamento, 2021 m. pradžioje buvo 40 750.  

Mobilaus testavimo punkto neketinama uždaryti

Mobilaus punkto veikla, anot V. Kaminsko, taip pat aptarta. Testavimo tempai sumažėję, atsiranda vis daugiau laisvų vietų testavimui, todėl punkto darbo laiką ketinama perorganizuoti - bus sutrumpintas jo darbo laikas, asmenys nebus testuojami savaitgaliais, nes nebėra žmonių antplūdžio. Tačiau, pasak V. Kaminsko, mobilaus testavimo punkto uždaryti tikrai neketinama, o keičiantis epidemiologinei situacijai, darbo laikas bus peržiūrimas.

Kaip informuoja Valstybinė darbo inspekcija, nuo 2022 m. vasario 4 d. neteko galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarimo Nr. 544 „Dėl Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašo, Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašo ir šių darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarkos patvirtinimo“ 2 punktas (su visais Sąrašo pakeitimais ir papildymais).
Taigi nuo šiol darbuotojai, patenkantys į minėto teisės akto ribas, nebeturi pareigos periodiškai tikrintis sveikatą.

Sustabdžius GP, sumažėjo antikūnų tyrimų

Kol kas neturima informacijos, ar bus nutraukti serologiniai kraujo tyrimai viruso SARS-CoV-2 antikūnams nustatyti po vakcinacijos ar persirgimo Jonavos PSPC, tačiau turimais duomenis, sustabdžius galimybių paso (GP) galiojimą, norinčiųjų atlikti šiuos tyrimus ženkliai sumažėjo, net iš anksto užsiregistravę asmenys tirtis nebeatvyksta.     

Kiekvieną savaitę rajono operacijų centras analizuoja teisės aktų pasikeitimus, aptaria rajono epidemiologinę situaciją bei priima su tuo susijusius sprendimus.  

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: