Gegužės 25 d. posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija (JSRK) ragina Vyriausybę 2023 metų valstybės biudžete numatyti fizinio ugdymo pamokų skaičiaus 9-oje (I gimnazijos) ir 10-oje (II gimnazijos) klasėse padidinimui reikiamas lėšas, taip nuo 2023–2024 mokslo metų užtikrinant tris per savaitę fizinio ugdymo pamokas visose pagrindinio ugdymo programos klasėse.

Tokį sprendimą komisija priėmė atsižvelgdama į Sporto įstatymo 12 straipsnio 2 dalį, numatančią, kad įgyvendinant pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir vykdant pirminį profesinį mokymą mokykline profesinio mokymo organizavimo forma, yra privalomos ne mažiau kaip trys fizinio ugdymo pamokos per savaitę.

„Vaikų fizinis pasyvumas ir iš to kylančios pasekmės yra itin skausminga problema, todėl labai svarbu įgyvendinti Sporto įstatymo nuostatas ir rasti tam reikiamų lėšų“, – mano komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna.

Tris fizinio ugdymo pamokas per savaitę šiuo metu turi pradinukai ir penktų–septintų klasių mokiniai. Dar prieš metus svarstant šį klausimą komisijos posėdyje, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas pažymėjo apie ministerijos siekį gauti papildomą finansavimą trečiai fizinio ugdymo pamokai nuo 2022–2023 mokslo metų devintose klasėse, o nuo 2023–2024  mokslo metų ir dešimtose klasėse, tačiau jo įgyvendinti nepavyksta.

„2022–2023 mokslo metų Bendruosiuose ugdymo planuose devintajai klasei fizinio ugdymo pamokų skaičius nepadidintas, nes 2022 metų valstybės biudžete papildomos lėšos trečiajai fizinio ugdymo pamokai nebuvo skirtos“, – teigė posėdyje dalyvavęs  L. Obcarskas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skaičiavimu, siekiant, kad nuo 2023–2024 mokslo metų trečioji fizinio ugdymo pamoka būtų įvesta visose 9 ir 10 klasėse, 2023 metais reikėtų 3,6 mln. eurų, o 2024 metais – 10,8 mln. eurų.

 

 

Seimo kanceliarijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: