Nuo 2020 m. spalio mėnesio Jonavos ,,Neries” pagrindinė mokykla su komandomis iš  Italijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir Kroatijos įgyvendina ,,Erasmus+” KA229 mokyklų partnerysčių projektą ,,Sea Rhapsody in Europe”. Projekto veikla sėkmingai vykdoma nepaisant Covid-19 pandemijos  sunkumų.

2022 m. kovo 28 – balandžio 2 dienomis įvyko antrasis  projekto susitikimas. Į susitikimą  vyko  ir mokyklos projekto komanda (  direktorė V. Guščiuvienė, mokytojos D. Černiauskienė ir D. Turauskienė bei penkios 7a ir 7b klasės mokinės: Goda, Rugilė, Augustė, Gytė ir Beatričė)  Šį kartą visas projekto komandas pasitiko Graikija svetingoje 2- ojoje Salaminos vidurinėje mokykloje, kurioje mokosi trylikamečiai – penkiolikamečiai mokiniai. Kovo 29 dieną visi projekto dalyviai buvo iškilmingai priimti Salaminos miesto rotušėje. Juos pasveikino miesto meras ir kiti valdžios atstovai. Viešnagės dalyvius sužavėjo vietos folklorinio ansamblio atlikti  nacionaliniai graikų šokiai. Po priėmimo visi buvo pakviesti apsilankyti Salaminos miesto muziejuje ir susipažinti su Graikijos tradicijomis bei papročiais.                                                                                                                                  

Dvi dienas projekto dalyviai keliavo ir pažindinosi su Graikijos istoriniu ir kultūriniu paveldu. Aplankė įžymųjį  Akropolį (buvusią senovės Atėnų tvirtovę), kuris per persų išpuolius buvo sugriautas ir vėliau atstatytas iš naujo, deivės Atėnės šventyklą, visuomeninio gyvenimo centrą, Atėnų olimpinį stadioną, nustebinusį savo didingumu, kuriame vyko 2004 metų olimpinės žaidynės. Pirėjo mieste, esančiame į pietus nuo Atėnų prie Egėjo jūros, -  svarbiame  jūrų uoste - lankėsi  Jūrų muzieje, kariniame jūrų laive, iš arti apžiūrėjo  vis dar plaukiojančią senovinę graikų galerą.                                                                                                                                                     

Daug dėmesio susitikimo metu buvo skirta projekto veikloms. Projekto dalyviai  diskutavo  apie vykdomų veiklų aktualumą bei projekto tikslų įgyvendinimą. Graikai surengė orientacines varžybas Salaminos saloje, taip pat pasiplaukiojimą baidarėmis įlankoje, mokymus jūros ekologijos tema, organizavo tapybos  ir senovinių kaukių dirbtuves, vedė tradicinių graikų šokių pamokas bei visus mokė graikų kalbos.                                                                                         

Greitai prabėgo susitikimo  laikas . Visus sužavėjo graikų  nuoširdumas ir svetingumas nuostabioje  saloje, vardu Salamina.

Grįžome visi pavargę, bet laimingi. Dėkojame programai ,,Erasmus+” už galimybę keliauti, pažinti, bandyti, mokytis,  atrasti. Šis projektas- puiki galimybė mokiniams ir mokytojams tobulėti, mokytis kalbų, dalintis gerąja patirtimi.

                                                                                                                                      D.Černiauskienė, Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos anglų k. mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: