Po ilgų ir nerūpestingų vasaros atostogų sugrįžus į darbą gali kilti nemenkų iššūkių – daugybė užduočių, nauji klientai, suirzę, pavargę jus poilsio metu pavadavę kolegos ir kitos nemalonios naujienos. Jei ilsėjotės bent dvi savaites, grįžimas į įprastą dienotvarkę gali būti šokas tiek organizmui, tiek jūsų psichinei sveikatai. Ankstus kėlimasis rytais, skubėjimas, kamščiai keliuose ir kasdien vis augantis užduočių kiekis gali nutiesti kelią į perdegimą, kuris gali pasireikšti nuolatiniu nuovargiu, motyvacijos stoka, nenoru ką nors daryti ir net laimės jausmo praradimu. Blogiausia, kad ši būsena gali persekioti ne tik darbe – ji kartu su jumis keliauja ir į namus, todėl gali paveikti ir jūsų šeimos narių sveikatą bei bendrą šeimos gerovę. Tad kaip išvengti po atostogų tykančio perdegimo jausmo ir kaip laikytis įprasto režimo, kad šis netaptų kasdiene kančia?

Laikykitės tinkamo darbo ir poilsio režimo

Pirmasis ir bene svarbiausias žingsnis yra konkrečios dienotvarkės numatymas. Tai reiškia, kad atsikėlę ryte jau turėtumėte žinoti, kokie šiandien darbai jūsų laukia. Net jei turite atlikti daugybę užduočių, o kolegos kasdien prideda dar ir naujų, nedirbkite savo poilsio sąskaita. Pasibaigus darbo valandoms, išjunkite kompiuterį ir išsyk keliaukite ilsėtis. Dirbdami viršvalandžius ne tik rizikuojate pritrūkti poilsio, bet ir mažinate darbo kokybę, tad užduotys tokiomis sąlygomis atliekamos nedėmesingai ir gali nepatenkinti kolegų ar klientų lūkesčių. Po darbo grįžę namo taip pat pasistenkite bent keletą valandų skirti kokybiškam poilsiui – pasigaminkite skanią vakarienę, užsiimkite joga, paskaitykite knygą ar tiesiog pasigardžiuodami suvalgykite savo mėgstamą desertą – bent šiam laikotarpiui atsisakydami ekranų pajusite, kad mintys tampa lengvesnės, jaučiatės labiau pailsėję ir nesudirgę net po įtemptos dienos. Taip pat nemažiau svarbu laikytis ir miego režimo – į lovą keliauti pasistenkite visuomet tuo pačiu metu, o prieš gulantis taip pat kuo mažiau naudokite telefoną bei nežiūrėkite televizoriaus ištisas valandas – tai leis greičiau užmigti ir kokybiškiau pailsėti prieš naują darbo dieną.

Skirkite laiko kūno atokvėpiui

Žinoma, vien gera psichinė sveikata negali užtikrinti puikios jūsų savijautos – kūnas taip pat privalo būti pailsėjęs. Jei po atostogų išsyk imsite visur skubėti, o vakarais prie viso to prisijungs dar ir treniruotė sporto klube, jau prabėgus pirmai savaitei darbe galite jaustis išsekę. Tam, kad kokybiškai pailsintumėte kūną, nebūtina visą savaitgalį praleisti besivartant lovoje ar tinginiaujant ant sofos – taip, greičiausiai, tik dar labiau jausite nuovargį. Verčiau paieškokite alternatyvių poilsio galimybių – užsiimkite meditacija, pagulėkite vonioje ar išeikite lengvam pasivaikščiojimui. Bene geriausias būdas atpalaiduoti kūną ir leisti jam pamiršti įtemptą dieną yra SPA poilsis. Pasinaudokite vienos didžiausių Baltijos šalyse poilsio ir pramogų parduotuvės Noriu Noriu Noriu pasiūlymais ir bent vienam savaitgaliui ištrūkite pasilepinti maloniomis procedūromis. Masažai, įvairūs kūno įvyniojimai, prabangus odos palepinimas leis pailsinti kūną nuo kasdienės įtampos, o jūs jausitės visokeriopai pailsėję ir kupini energijos.

Atraskite naujų veiklų privalumus

Psichinės sveikatos specialistai taip pat teigia, kad nuo perdegimo gali apsaugoti ir naujų hobių paieškos. Tai gali būti ypač aktualu tiems žmonėms, kurie iki šiol nėra savęs atradę ar tiesiog vengia išbandyti kažką naujo. Ruduo – puikus metas pokyčiams, todėl atraskite drąsos pagaliau užsukti į šalia namų esantį sporto klubą, apsilankykite miesto bibliotekoje, pradėkite piešti ar užsirašykite seniai išsvajotoms gitaros pamokoms. Net jei gali atrodyti, kad dienotvarkėje sunku įsprausti net valandą naujai veiklai, tai dažniausiai tėra iliuzija – pradėję lankyti mėgstamus užsiėmimus, jiems laiko rasite išsyk, o kiekviena diena atneš kažką labai laukiamo. Be to, nauja veikla atitolins mintis nuo įprastinio darbo ir kitų kasdienių rūpesčių, tad užkirsti kelią perdegimui bus paprasta kaip niekada anksčiau.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: