Interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt šių metų karo prievolininkai jau kurį laiką gali pasitikrinti jiems skelbiamus nurodymus –  čia teikiami Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti 2023 m. karo prievolininkų sąrašai.

Kaip žinia, ne visi šauktiniai nusiteikę atlikti savo pareigą. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kiek jų pernai vengė privalomosios karo  tarnybos.

Anot kariuomenės atstovų, 2022 m. sudarytame karo prievolininkų sąraše buvo įtraukti 53992 jaunuoliai, planuota pašaukti – 3828 karo prievolininkų. Iš viso tarnybą pradėjo 3554 karo prievolininkai. Iš jų: norą atlikti tarnybą išreiškė 2977 karo prievolininkai, t. y. 84% visų pašauktų. Likusieji – privaloma tvarka.

 Administracinė atsakomybė karo prievolininkams buvo taikyta 14506 kartus. Dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo kreiptasi 157 atvejais.

Ikiteisminiai tyrimai inicijuojami už šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimą – gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė ir gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

,,Administracinė atsakomybė taikoma už karo prievolininko pareigų nevykdymą (pvz. nesusisiekiama su karo prievolės skyriumi iki nurodytos datos), tuomet gali būti paskirta bauda nuo 60 iki 210 eurų, taip pat už neatvykimą į privalomąją karo tarnybą, tuomet gali būti paskirta bauda nuo 280 iki 450 eurų", - paaiškino kariuomenės atstovai.

Kokius argumentus dažniausiai pateikia tie, kurie vengia tarnybos?

,,Mūsų duomenimis, pašaukti karo prievolininkai dažiausiai tarnybos atlikti neatvyksta dėl laikinų sveikatos sutrikimų (ligos, traumos ir pan.), dėl nenumatytų asmeninių (šeiminių) aplinkybių, kiti priežasčių nenurodo ir tikriausiai tiesiog nenori atlikti konstitucinės pareigos Tėvynei". teigia kariuomenės atstovai.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: