6 žūtys per kovą – ar tai tik pradžia?

Pirmas pavasario mėnuo keliuose nusinešė 6 žmonių gyvybes. Tiek pat kiek užpernai ir viena mažiau nei pernai. Nuo 2012 metų daugiausia žmonių kovą žuvo 2016 metais – 19. 2013, 2015, 2017 ir 2019 kovo mėnesiais žuvo po 12 žmonių. Kovą sužeista 200 žmonių, t.y. 22 mažiau nei pernai. Per pastaruosius 12 metų vasarį daugiausiai sužeistų buvo 2017 (301), mažiausiai – 2020 metais – 165. Daugiausiai įskaitinių eismo įvykių fiksuota – 2017 metais – 249, mažiausiai 2020 metais – 147. Nuo 2012 m. iš viso per kovo mėnesius žuvo – 148 asmenys, tiek pat kiek ir per vasario mėnesius.

Kelyje nesame vieni

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys pabrėžia, jog visiems eismo dalyviams svarbu suprasti, kad kelyje esame ne vieni, o ypač šiltuoju metų sezonu, kai gatvėse padaugėja įvairesnių transporto priemonių (motociklų, mopedų, elektrinių paspirtukų, kitų šiuolaikiškų mikrojudumo priemonių, dviračių) ir pėsčiųjų.

,,Pirmiausia, turime saugoti patys save! Ir, žinoma, raginame matyti vieniems kitus, viešajame eisme pastebėti ne tik automobilius, bet ir judančius elektrinių paspirtukų vairuotojus, motociklininkus ir gerbti vieni kitus. Kuo daugiau bus pagarbos ir atsakomybės, tuo saugiau jausimės keliuose visi“, – sako Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys. 

Vyriausiasis komisaras motociklų vairuotojams primena, kad prieš prasidedant sezonui būtina pasikartoti Kelių eismo taisykles ir labai rūpestingai patikrinti savo motociklo techninę būklę.

Elektriniais paspirtukais vis dažniau besinaudojantis jaunimas turi atsiminti ne tik tai, kad rekomenduojama dėvėti šalmą, tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kaip pastatome paspirtuką juo pasinaudoję. Negalima numesti šios transporto priemonės bet kaip, nes tada ji trukdo pėstiesiems, senoliams, mamoms su vaikais. 

Priminimai pėstiesiems, elektrinių paspirtukų ir motociklų vairuotojams

Lakstantys, staigiai manevruojantys, savęs ir pėsčiųjų nesaugantys elektrinių mikrojudumo – paspirtukų, riedžių, vienračių – priemonių vairuotojai yra rimtas iššūkis visiems eismo dalyviams. Toks elgesys dažnai pasibaigia skaudžiomis nelaimėmis. Siekiant jų išvengti, imtasi griežtesnių priemonių pažaboti neatsakingai riedančius - nuo šių metų Kelių eismo taisyklėse elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojams taikomi nauji reikalavimai, už kurių nesilaikymą gresia baudos.

  1. Elektrinės mikrojudumo priemonės vairuotojas, važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba šios priemonės priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dėvėkite šalmus! Jaunesniems kaip 18 metų asmenims jie privalomi, o vyresniems privalomi važiuojant važiuojamąja kelio dalimi.
  2. Motociklininkams policija rekomenduoja važiuoti tik saugiu greičiu. Visada atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą. Nepamirškite! Motociklai dažnai būna nepastebimi kitų vairuotojų, todėl motociklo vairuotojas pats visada turi stebėti kitų vairuotojų veiksmus, numatyti galimus manevrus, kad spėtų sustabdyti motociklą iki bet kurios numatomos kliūties.
  3. Prie pėsčiųjų perėjos visada sustokite toliau nuo važiuojamosios kelio dalies krašto. Pažiūrėkite į kairę, į dešinę, dar kartą į kairę ir įsiklausykite, ar nesigirdi atvažiuojančios transporto priemonės. Įženkite į važiuojamąją dalį tik įvertinę, kad eiti saugu, net jei dega žalias šviesoforo signalas. Eikite tiesiai (ne įstrižai), be reikalo nestoviniuokite ir nedelskite. Nepamirškite stebėti eismo situacijos.

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje minima nuo 2006 m.

Saugaus eismo diena Lietuvoje skirta sutelkti visuomenės dėmesį į saugią elgseną keliuose. Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena šalyje minima nuo 2006 m. Minint šią dieną organizuojami Saugaus eismo renginiai.

Kauno savivaldybė balandžio 6 d, šeštadienį, nuo 12 val. kviečia dalyvauti Saugaus eismo dienoje prie Soboro. Detali Saugaus eismo dienos programa: ČIA.

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuras, pradėdamas Lietuvos policijos patruliavimo motociklais sezoną ir kartu su socialiniais partneriais minėdami Saugaus eismo dieną, 2024 m. balandžio 6 d., šeštadienį, 12 val. kviečia į Druskininkus.  Miesto gyventojai ir kviečiami į amfiteatrą, įsikūrusį prie Druskonio ežero.

Parengta pagal Lietuvos policijos ir Kauno miesto savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: