Neretai tenka išgirsti gyventojus sakant, kad jų klausimai ar opios problemos sprendžiamos greičiau, kai kreipiamasi į žiniasklaidą. Portalas jonavoszinios.lt dažnai gauna įvairių skaitytojų klausimų, juos perduoda atitinkamai įstaigai ar organizacijai, gaunamas atsakymas, kuriame neretai viešai pažadama, kad problema bus sprendžiama greitu laiku arba ji jau išspręsta.

Šiandien kalbame apie Valstybinę įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkciją (Kelių direkcija), kuri reaguodavo į žiniasklaidos paklausimus, atsakydavo į rūpimus klausimus ar pateikdavo atsakymus. Tačiau pastarosiomis dienomis iškilo klausimas - ar Kelių direkcija galimai pakeitė taktiką, arba pradėjo rūpintis jų atsakomybėje esančių kelių ir takų priežiūra?

Lapkričio pabaigoje sulaukėme Vitos klausimo, kodėl pamirštas “Achemos” tilto tako, skirto pėstiesiems, valymas? Klausimas perduotas šia atkarpa besirūpinančiai Kelių direkcijai.

Dėl šios gyventojų išsakytos bėdos Valstybinė įstaiga nepasisakė, atsakymas nesulauktas, tačiau jau kitą rytą po klausimo pateikimo, minimame take, kur buvęs, kur nebuvęs, atskubėjo traktoriukas, nuvalęs pėsčiųjų tako atkarpą.

Gruodžio 7 dieną Kelių direkcijai pateikėme dar vieną vairuotojų pastabą: Jonava – Rukla buvo įrengtas beveik 5 km ilgio, 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris sėkmingai naudojamas iki šiol, net šaltuoju sezonu. Šiuo taku žiemą naudojasi ne tik dviratininkai, paspirtukininkai, bet ir pėstieji, neretai tenka matyti ir sportuojančius bėgikus. Tačiau vairuotojai pateikė pastabų, kad aptariamas takas nevalomas – apsnigtas, slidus, pasiklojęs ledu, todėl tiek pėstieji, tiek ir dviratininkai priversti naudotis kelkraščiu, kas, anot vairuotojų, nėra gerai ir tvirtina, kad nepaisant to, jog dviratininkų sezonas baigtas, nėra priežastis nevalyti tako, kuriuo saugiau galėtų naudotis kiti eismo dalyviai.  Kelių direkcijos teiravomės, ar šaltuoju metų laiku Kelių direkcijai priklausantys pėsčiųjų dviračių takai nėra valomi?  Ar jie valomi, barstomi, kaip dažnai tai daroma, ar vis tik ne sezono metu jie „uždaromi“?

Sutapimas ar ne, tačiau ir į šį klausimą Kelių direkcija atsakymo nepateikė, tačiau jau šiandien ryte skaitytojai fiksuoja dviračių pėsčiųjų take besidarbuojantį  traktoriuką.

Galima tik spėlioti, kas paskatino Kelių direkciją nuvalyti pėsčiųjų dviračių takus – žiniasklaidos pateiktos pastabos ar tai buvo jų pačių suplanuoti darbai ir iniciatyva? Belieka tik palinkėti Kelių direkcijai darbuotis be raginimų ir neužklimpti darbų gausoje, nes šiomis sniegu gausiomis dienomis, valyti ir barstyti tikrai yra ką.

***

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelius prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ atsako už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Aukščiau aptarti dviračių pėsčiųjų takai yra valstybinės reikšmės krašto keliuose. Jonavos mieste esančias J. Ralio, J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų, Darbininkų gatves, o taip pat rajono bei užmiesčio kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: