Prieš pasirenkant virtuvei pačią jums tinkamiausią plautuvę būtina bent šiek tiek sužinoti apie tai, iš kokių medžiagų yra gaminamos plautuvės ir kaip jos yra montuojamos. Žinodami tai, lengviau galėsite nuspręsti, kokia plautuvė jums bus pati geriausi. O plautuvę virtuvei labai patogu pirkti interneto parduotuvėje: https://www.iris.lt/69-virtuves-plautuves.

Iš kokių medžiagų gaminamos virtuvės plautuvės?

Virtuvės plautuvės yra gaminamos iš akmens masės, kurios didžiąją dalį sudaro granitas, o likusioji dalis – akrilas. Dėl jo šios plautuvės yra elastingos, todėl į jų paviršių atsidaužę indai nedūžta. Be to, šių plautuvių sienelės idealiai sugeria į jas tekančios vandens garsą.

Plautuvės taip pat yra gaminamos iš nerūdijančio plieno, jos yra pigios, jų paviršius lengviau prižiūrimas, todėl labai higieniškas, tik į jį tekantis vanduo kels daugiau triukšmo, nes jo garsas nėra sugeriamas.

Tuo tarpu keramikinės plautuvės yra pačios tvirčiausios iš visų kitų rūšių plautuvių. Jos yra ilgaamžės bei atrodo labai elegantiškai. Tiesa, dėl šių priežasčių jos kainuoja brangiau. Bet nieko čia keisto, juk už kokybę reikia mokėti.

Kas priklauso nuo plautuvės formos ir išmatavimų?

Nuo plautuvės formos ir išmatavimų tiesiogiai priklauso darbų patogumas. Kaip rodo gyvenimiška praktika, verta rinktis kuo didesnę ir gilesnę plautuvę, nes tada be didelio vargo galėsite ne tik nuplauti naudojamus maisto produktus, bet ir išplauti didesnių gabaritų indus bei kepimo skardas.

Plautuvės gali būti kvadratinės, stačiakampės ir apvalios. Pastarąsias labai lengva valyti, tačiau pirmosios suteikia daugiau erdvės darbams. Kai kurios plautuvės turi papildomas plokštumas, skirtas išplautiems indams džiovinti. Tad kiekvienas gali rinktis tokią prekę, kuri išpildys visus jo lūkesčius.

Kokie yra virtuvės plautuvių montavimo būdai?

Yra trys virtuvės plautuvių montavimo būdai – iš viršaus, iš apačios ir lygiai su stalviršiu. Pirmasis būdas yra dažniausiai sutinkamas, nes pats paprasčiausias. Tačiau būtina nepamiršti, jog tada tarp plautuvės ir stalviršio esančiame tarpelyje kaupiasi nešvarumai, kuriuos nuolat reikia išvalyti.

Tad pačios patogiausios yra tos plautuvės, kurios tvirtinamos iš apačios, nes jas paprasčiau prižiūrėti. Tik prieš tai reikia būti įsitikinus, jog stalviršis yra atsparus vandeniui.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: