Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) suderino lietuviškų kiaušinių produktų eksporto į Pietų Afrikos Respubliką (PAR) veterinarinį sertifikatą. Šis dokumentas atveria galimybes PAR importuotojams gauti leidimus įsivežti lietuviškus termiškai apdorotus kiaušinių produktus, daugiausia – kiaušinių miltelius.

„Dar viena gera žinia mūsų gamintojams – atsiveria nauja rinka lietuviškiems maisto produktams. Po ketverius metus trukusių derybų su PAR Žemės ūkio, žemės reformos ir kaimo plėtros departamentu, plečiasi lietuviško maisto asortimentas. Ligi šiol į šią tolimą Afrikos šalį iš Lietuvos buvo eksportuojami tik pieno produktai. Tikimės, kad atvėrus kelią kiaušinių produktų importui, netruksime pasiekti susitarimą ir dėl lietuviškos paukštienos, ir taip dar labiau padidinsime Lietuvos eksporto apimtis“, – sako VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Pasak vadovo, lietuviškai produkcijai nuolat ieškoma naujų ir perspektyvių rinkų. Šiemet taip pat po ilgamečių derybų lietuviškiems kiaušinių produktams buvo atverta JAV rinka. Kiaušinių produktai iki šiol sėkmingai eksportuojami į Japoniją, Katarą, Turkiją. VMVT duomenimis, šiuo metu lietuviški maisto produktai eksportuojami į daugiau kaip 140 valstybių.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: