Rugpjūčio 18-20 dienomis, Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vyko Jungtinių Amerikos Valstijų 8-ojo kavalerijos pulko 1-ojo bataliono organizuojamos prasiveržimo per inžinerines kliūtis pratybos, kuriose kartu su amerikiečių kariais treniravosi ir Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariai.

Pagrindinis šių situacinių pratybų tikslas – vykdyti jungtines inžinerinių kliūčių pralaužimo operacijas, pasižyminčias savo sudėtingumu ir reikiama detalia koordinacija tarp artilerijos, pėstininkų inžinerijos bei tankų padalinių.  Be inžinerinių kliūčių pralaužimo operacijų, pratybos taip pat buvo skirtos puolamųjų užduočių vykdymui šviesiu ir tamsiu paros metu. Tai parodo vienetų gebėjimą veikti ir koordinuoti veiksmus net ir sudėtingomis oro sąlygomis, kai matomumas gali būti ribotas, taip pat treniruoti vadų gebėjimą sąveikauti su sąjungininkų vienetais.

 

Nuo 2019 m. JAV Lietuvoje yra dislokavusi nuolatines rotacines pajėgas, kurias sudaro du batalionai aprūpinti tankais M1A2 „Abrams“, pėstininkų kovos mašinomis „Bradley“, bei “Paladin” savaeigėmis haubicomis. JAV kariuomenės 8-ojo kavalerijos pulko 1-ojo bataliono ir juos remiančio 16-ojo lauko artilerijos pulko 3-ojo bataliono kariai atvyko iš Teksaso valstijoje esančio Fort Hood, būdami Lietuvoje jie nuolat dalyvauja pratybose ir taip didina sąjungininkų kariuomenių sąveiką. 

 

nuotraukų autorius gr. Karolis Vilkas

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: