Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui humanitariniais tikslais perduoti dvi Policijos departamento transporto priemones Moldovos ir Ukrainos tarnyboms.

Policijos departamentas, atsižvelgęs į gautuose prašymuose nurodytas aplinkybes ir į tai, kad departamentas bendradarbiauja su Moldovos ir Ukrainos tarnybomis, sutiko perduoti po transporto priemonę „Mercedes Benz Vito“ Moldovos Respublikos policijai ir Ukrainos nacionalinei policijai.

Policijos departamentui adresuotame laiške Moldovos policija pažymi, kad pastaraisiais metais patiria rimtų iššūkių viešojo saugumo srityje.

Moldovos policija, siekdama atremti rizikas ir grėsmes, tokias kaip prekyba žmonėmis, prekyba narkotikais ir ginklais, pinigų plovimas, ieškomų asmenų paieška ir pan., turi naudoti modernius techninius sprendimus ir įrangą, kuri pagerintų situaciją.

Tuo metu Ukraina susiduria su žiauria Rusijos federacijos agresija. Dėl karo veiksmų buvo apgadinta arba sunaikinta nemaža dalis Ukrainos nacionalinės policijos tarnybinių transporto priemonių. Naujas tarnybinis transportas labai reikalingas, siekiant patenkinti Ukrainos gyventojų humanitarinius poreikius.

Lietuva pastaraisiais metais sutelkė maksimalias pastangas, kad užtikrintų nenutrūkstamą paramos srautą Ukrainai.

Vidaus reikalų sistemos palaikymas apima ginklus, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, apsaugos priemones, maistą ir kitus daiktus. Bendra Vidaus reikalų ministerijos ir pavaldžių įstaigų suteikta parama nuo karo pradžios Ukrainai siekia 15 mln. eurų. Taip pat išsiųsti Lietuvos ekspertai padėjo Ukrainos valdžiai tirti karo nusikaltimus ir išminuoti šalies teritoriją.

Be to, per karą nukentėjusiems Ukrainos teisėsaugos pareigūnams suteiktos reabilitacijos paslaugos gydymo įstaigose.

Lietuva taip pat visapusiškai remia Moldovą ir yra pasirengusi suteikti savo paramą bei patirtį visose vidaus reikalų srityse. 

VRM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: