Š. m. sausio 9 d. Lietuvos žemės ūkio taryba atvirame išplėstiniame posėdyje aptarusi susitikimo su LR Ministre pirmininke I. Šimonyte rezultatus konstatuoja, kad:

  • Susitikimo metu buvo aptariamos šiuo metu aktualiausios žemės ūkio problemos, išklausyti žemdirbių argumentai, išgirsti pažadai spręsti problemas, tačiau Žemės ūkio tarybos atstovai pasigedo problemų sprendimo konkretaus apibrėžtumo laike.
  • Ūkininkams kyla įtarimų, ar apskritai problemos bus sprendžiamos, ar tik atidedamos taip vilkinant laiką.
  • LR žemės ūkio ministras K. Navickas po susitikimo nesirengia daryti pokyčių vykdomoje žemės ūkio politikoje ir toliau vengia spręsti problemas tai patvirtina jo vieši pareiškimai - „artimiausiu metu pokyčių nebus“, „žemdirbių reikalavimai nieko nepagrįsti“. Maža to Žemės ūkio ministras viešai apkaltino žemdirbius politikavimu, visiškai ignoruodamas žemės ūkio problemas ir faktą jog žemdirbiai protestuoja jau daugiau kaip du metus prieš jo vykdomą žemės ūkio politiką.

Visa tai emociškai neigiamai veikia žemdirbių bendruomenę ir dar labiau skatina imtis kraštutinių priemonių.

Žemdirbiai nesutinka su Vyriausybės primetama taktika problemų sprendimus nukelti neapibrėžtam laikui ir toliau bus reikalaujama visiško Vyriausybės vadovės įsitraukimo į problemų sprendimą. Problemų svarbą žemdirbių bendruomenei nurodo faktas, kad vykstant susitikimui, Lietuvoje degė apie 600 laužų, o prie jų spaudžiant 20 oC laipsnių šalčiui buvo susirinkę apie 8000 žmonių. (Jonavos ūkininkų protesto akcija ČIA.)

Taigi Lietuvos žemės ūkio taryba vykdydama savo narių valią neturi kito pasirinkimo, kaip pradėti antrą protestų akcijos etapą, kai su žemės ūkio technika bus važiuojama į Vilnių. Ši akcija pareikalaus iš mūsų žemdirbių bendruomenės maksimalaus susitelkimo ir pastangų. Žemdirbiai jau ne kartą įrodė, kad nebijo jokių iššūkių ir kovos tiek, kiek reikės. Mes sakome GANA!

Lietuvos žemės ūkio taryba dėkoja žemdirbiams už aktyvų dalyvavimą laužų deginimo akcijoje sausio 8 d. ir kviečia ruoštis naujam protesto etapui.

Pranešame, kad atsiribojame nuo bet kokių veiksmų ar nuomonių, kuriuos atliks arba pareikš Žemės ūkio rūmai. Atsiribojame nuo šios organizacijos vadovybės ir jų veiksmų bei pareiškimų. Žemės ūkio rūmai jokia forma neprisideda prie bendro Lietuvos žemės ūkio tarybos organizacijų darbo vienijant ūkininkus ir organizuojant protesto akcijas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: