Kaip skelbia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, darbuotojų nepasitenkinimo veiksmai (streikas, piketai) „Achemos grupės“ įmonėse – ilgą laiką trukusio spaudimo darbuotojų atstovams bei socialinio dialogo nebuvimo pasekmės. Kad koncerno įmonėse sistemingai siekiama susidoroti su darbuotojų atstovais, rodo ir pirmoji  Lietuvos istorijoje teismo nutartis, kuria konstatuojamas trukdymas profesinių sąjungų veiklai bei už tai pritaikyta baudžiamoji atsakomybė.

Vasario 10 d. Lietuvos Aukščiausias Teismas paskalbė nutartį, kuria atmestas vienos iš UAB „Transachema“ vadovių apeliacinis skundas, prašant panaikinti Kauno apylinkės teismo 2020 m. rugsėjo 10 d. nuosprendį. Pastarajame buvo konstatuota, jog vadovė trukdė teisėtai profesinės sąjungos veiklai: ji 2019 m. darbo vietoje ragino profesinės sąjungos narius išstoti iš profesinės sąjungos, grasindama atlikti „kratas popieriuose“ ir atleisti iš darbo, jeigu neišstos iš organizacijos.

Vienas iš darbuotojų, jau žinodamas, kad toks spaudimas buvo daromas kitiems darbuotojams, įrašė pokalbį su viršininke. Šis įrašas ir tapo lemiamu įrodant trukdymą profesinės sąjungos veiklai. Labai svarbu ir tai, kad spaudimą patyrę darbuotojai neišsigando ir apie tai paliudijo teisme.

„Tiek „Achemos“ streikas, tiek ankstesni piketai  – tai sistemingo veikimo prieš darbuotojų atstovus pasekmės. Užuot padarius išvadas ir sprendus konfliktus derybų būdu, siekiama, kad profesinės sąjungos būtų sunaikintos, o darbuotojai supriešinti“, – komentuoja Achemos darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

„Tiesą apie darbuotojų teisių pažeidimus keliam ir kelsim į viešumą. Nepasiduosim darbdavių spaudimui ir siekiui užtildyti darbuotojų atstovus, kuris dabar yra labai sustiprėjęs. Laukinių vakarų praktika Europos Sąjungos valstybėje neturi būti toleruojama, ir džiugu, kad darbuotojai, tai suprasdami, vis gausiau stoja į profesines sąjungas“, – teigia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Daugiau apie tai skaitykite: https://www.lpsk.lt/2021/04/22/pirma-karta-lietuvos-istorijoje-teismas-nubaude-uz-trukdyma-profsajungu-veiklai/

LPSK pranešimas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: