Kaip skelbia portalas lrytas.lt, riaušininkų bylą nagrinės tokia teisėjų kolegija, kokia ir buvo numatyta. Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Celofano pravardę turinčio teisiamojo Antano Kandroto nušalinimą teisėjui Mindaugui Striaukai.


„A.Kandroto prašymą dėl M.Striaukos nušalinimo nutarta atmesti. A.Kandrotas nenurodė nei įstatyme numatytų priežasčių, nei įstatyme numatytų motyvų“, – paskelbė teismas. Po šios nutarties maždaug 15 teisiamųjų, tarp jų ir nušalinimą reiškęs A.Kandrotas bei Andrejus Lobovas paliko salę. Jų nesustabdė ir teisėjo grasinimai, kad savavališkai išėjus iš teismo posėdžio gali grėsti pasekmės, pavyzdžiui kardomųjų priemonių pakeitimas.


„Mes galime parodyti vienybę?“, – jau eidamas pro duris pasiliekančius salėje ragino A.Kandrotas, tačiau išsivesti visų dėl riaušių prie Seimo teisiamų asmenų jam nepavyko.

Kai kurių asmenų maištas truko labai trumpai. Praėjus vos kelioms minutėms į teismo salę grįžo penki kaltinamieji, kurie savo išėjimą teisino, ne nepasitenkinimu dėl teisėjo nenušalinimo, o tvankumu teismo salėje. "Labai trūksta oro", - teisinosi vienas išėjusiųjų ir grįžusių. 


Tvankumas teismo salėje tikrai vargina proceso dalyvius. Praėjus porai valandų nuo posėdžio pradžios buvusiai Seimo nario Petro Gražulio padėjėjai Laurai Leščinskaitei pasidarė bloga, todėl į teismo rūmus buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai.


 Kartu su L.Leščinskaite į greitosios pagalbos automobilį nuskubėjo ir salę prieš porą valandų palikę bei teismo pirmamae aukšte linksmybes surengę A.Kandrotas, Dmitrijus Vinogradovas ir Adelina Sabaliauskaitė. 


Taip teisiamieji sumąstė sušvelninti savo padėtį dėl jiems gresiančių kardomųjų priemonių pakeitimų, nes jų advokatai iškart paskelbė: "Prašome jų nelaikyti savarankiškai pasišalinusiais".


 Kadangi dėl grįžtančių asmenų, salėje kilo sumaištis, mat išėjusieji jau buvo pažymėti, kaip palikę posėdį, bandyti kontroliuoti tvarką pabandė A.Kandroto advokatas, kuris pareiškė, kad bandys kalbėtis su savo klientu, kad arba jie į salę grįžta visi, arba nei vienas.


Teismas leido Celofano advokatui palikti teismo salę, tačiau likusiųjų teisiamųjų advokatui sugrąžinti nepavyko. "Jie negrįš, kai kurie jų išvažiavo namo", - sakė advokatas.


 Tarp palikusių teismo salę yra ir palangiškė Adelina Sabaliauskaitė. Nors moteris į salę negrįžo, jos advokatė bandė švelninti situaciją: "A.Sabaliauskaitė šiandien su didele temperatūra, nors ji paliko salę, bet šie jos veiksmai gali būti neadekvatūs". 


Kaip ir buvo tikėtasi, teismui nesiseka į posėdžius surinkti visų teisiamųjų. Ne išimtis ir šis posėdis. Be asmenų savarankiškai palikusių teismo salę, neatvyko dar apie 10 kaltinamųjų, tačiau nežiūrint to, teisme ir toliau sprendžiami procesiniai reikalai. 


Apie 11 val. proceso dalyviai pradėjo teikti prašymus. O jų yra pačių įvairiausių, vieni pageidauja susigrąžinti savo asmens dokumentus, kiti leisti jiems prie posėdžių prisijungti nuotoliniu būdu ar išvykti į užsienį atostogoms.

Kaltinamosios Erikos Andriukaitienės gynėja teismo paprašė jos klientei leisti anksčiau išvykti iš teismo, nes moteris yra po operacijos ir po pietų turi būti poliklinikoje, o Astra Genovaitė Astrauskaitė paprašė ją apklausti pačią paskutinę ir kaltinimus jai išskirti ir nagrinėti atskirose bylose. 


"Aš riaušių neorganizavau", - teigė A.G.Astrauskaitė. 


Teisme nuskambėjo ir itin keistų klausimų, vienas kaltinamasis teismą apkaltino, kad šis jo asmeninius duomenis paviešino kitiems teisiamiesiems ir pasiūlė prieš kiekvieną posėdį tikrinti proceso dalyvių blaivumą. Kai kurie advokatai prašė jiems leisti palikti teismo salę arba atidėti posėdį, nes jų ginamųjų nėra. 


"Aš neturiu ką ginti", - teismui sakė advokatė Aldona Stasiulaitienė. 


Nušalinimą M.Striaukai A.Kandrotas pareiškė šių metų balandžio 26 dieną, kai Vilniaus miesto apylinkės teismas surengė parengiamąjį bylos posėdį. Nušalinimo priežastį A.Kandrotas nurodė teisėjo nusižengimą – kažkada M.Striauka buvo pagautas girtas prie vairo, tačiau atleidimo iš darbo išvengė. 


„Aš nenoriu, kad mano bylą nagrinėtų nuo alkoholio priklausomas ar priklausęs teisėjas. Prašau jo nusišalinti ir sudaryti kitą kolegiją“, – sakė A.Kandrotas. 


„Jo reputacija sutepta“, – Celofanui antrino ir Andrejus Lobovas iš Jonavos.


 Netrukus nusišalinti teisėją M.Striauką ragino jau visi kaltinamieji, o netrukus ir jų gynėjai.

„Pritariame komedijai“, – replikavo kažkuris advokatų.

Šioje byloje yra teisiami 87 riaušių prie Seimo dalyviai.

Teksto autorė Asta Kuznecovaitė

Portalas lrytas.lt

Vaizdas:Lrytas.lt logotipas.jpg – Vikipedija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: