Tęsdamas verslo misiją Pietų Korėjoje žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvavo maisto pramonės verslo forume bei tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Coex Food Week 2022”.

Verslo forume, kuris šioje šalyje organizuotas pirmą kartą, daugiau kaip 10 Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų įmonių žengė pirmus žingsnius užmezgant ryšius su Pietų Korėjos verslo atstovais. Dvišaliuose susitikimuose įmonės pristatė savo gaminamą produkciją, kuri sulaukė susidomėjimo iš didžiausių Pietų Korėjos importuotojų bei prekybininkų. Viena iš jų – pasauliniu mastu žinoma „Lotte“ korporacija.

Pietų Korėja yra viena prioritetinių Lietuvos maisto pramonės rinkų. Ši valstybė priklausoma nuo žemės ūkio ir maisto produktų importo, todėl mūsų šalies įmonių gaminiai čia turi didelį potencialą.

„Pagrindinis šios verslo misijos tikslas – toliau plėtoti ir stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos maisto pramonės įmonių. Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti Pietų Korėjos vartotojams aukštos pridėtinės vertės, sveikatai palankius, kokybiškus ir inovatyvius maisto produktus. Tikiu, kad šis verslo forumas prisidės prie verslo misijos sėkmės – padės sustiprinti mūsų šalių partnerystę ir atvers galimybes tolesniam sėkmingam bendradarbiavimui bei prekybos intensyvėjimui. Džiugina didelis Pietų Korėjos susidomėjimas ir noras bendradarbiauti, todėl stengsimės, kad lietuviški maisto produktai būtų matomi Pietų Korėjos rinkoje“ – teigia ministras K. Navickas.

Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Coex Food Week 2022”, kurioje Lietuvos įmonės pristato ekologiškus produktus, pieno produktus, alų, sausus pusryčius, padažus ir pagardus, šaltyje džiovintas uogas ir vaisius, yra dar viena puiki galimybė Lietuvos įmonėms surasti verslo partnerius Pietų Korėjoje ir didinti savo produkcijos eksportą.

„Prekybos partnerio pažinimas mažina atstumą. Kuo daugiau mūsų verslo bus Pietų Korėjoje, tuo daugiau Lietuvos bus joje. Betarpiški santykiai sukuria prasmę ir sutvirtina pasitikėjimą. Žengti pirmieji žingsniai nuteikia labai optimistiškai, todėl svarbu išlaikyti partnerių susidomėjimą, juolab, kad vertybinių panašumų turime labai daug. Tikiuosi, kad tai ir bus svarbaus bei ilgo kelio pradžia į tvarią ir abipusiai itin naudingą partnerystę“, -  parodos atidaryme kalbėjo ministras K. Navickas.

2021 metais žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į Pietų Korėją sudarė 13,3 mln. Eur (8,9 proc. daugiau nei 2020 m.). Eksporto struktūroje pagal šalis Pietų Korėja buvo 44 vietoje iš 158 eksporto partnerių. Daugiausiai į šią šalį eksportuota lietuviškos kilmės sūrių ir varškės.

Ministras taip pat susitiko su „Korėjos universiteto“ prezidentu Chung Jin-Taek, su kuriuo aptarė bendradarbiavimo galimybes studentų mainų ir mokslinių tyrimų programose.

ŽŪM info. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: