Mokėmės keliaudami

Mokėmės keliaudami
RGS 27
2019-09-27 16:55 2019

Šiandien, rugsėjo 27-ąją, minima pasaulinė turizmo ir žygeivių diena. Ta proga Justino Vareikio progimnazijos moksleiviai išsiruošė į žygį su užduotimis. Net 75 mokiniai iš 2-8 klasių keliavo, orientavosi žemėlapio pagalba ir mokėsi.

Turizmas ir žygiai visada susiję su pavojais, kurių išvengti mūsų vaikai mokomi nuo pat pirmos klasės.

Žygeivių septyniose „stotelėse“ laukė progimnazijos skautai. Jie jaunesniuosius mokinukus mokė kaip stabilizuoti lūžusią blauzdą ir suteikti pagalbą apalpusiam žmogui, kaip šaudyti iš lanko ir įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis, paaiškino, kokie svarbūs žmogui yra pojūčiai ir kaip jų pagalba galima išvengti nelaimių. Dar keliauninkai stengėsi kuo greičiau sudėti šviesoforo dėlionę, saugiai pereiti per kelią ir saugiai keliauti pėsčiųjų-dviračių takais. O žygį užbaigėme smagiu žaidimu bei pietumis gamtoje.

Turizmas ir žygiai visada susiję su pavojais, kurių išvengti mūsų vaikai mokomi nuo pat pirmos klasės. Progimnazija dalyvauja respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir daug dėmesio skiria mokinių saugaus elgesio kelyje ir gatvėje įgūdžių formavimui. Tad tie 3-4 klasių mokiniai, kurie šiandien liko klasėse, pasikartojo saugaus eismo kelyje taisykles ir sprendė kryžiažodžius apie tai.

 

Informaciją ir nuotraukas pateikė skautų būrelio vadovė Jurgita Skamaročienė

 

 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Po nacionalinius ir regioninius parkus – su saugomų teritorijų pasu

Po nacionalinius ir regioninius parkus – su saugomų teritorijų pasu

Šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE. Skelbiamas vasaros kelionių konkursa...

VSAT: Išvykimo sąlygos į Lenkiją, Latviją bei Estiją

VSAT: Išvykimo sąlygos į Lenkiją, Latviją bei Estiją

Vyriausybės posėdyje priimti nutarimai švelninti karantino sąlygas ir atverti daugiau pasienio kontrolės punktų į Lietuvą grįžtantiems jos piliečiams. Taip pat į šalį laisviau galės atvykti Lenkijos, Latvijo...