Lietuvoje UNESCO asocijuotų mokyklų tinklui priklauso 15 mokyklų, tarp jų ir Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija. UNESCO Asocijuotosios mokyklos vardą turinčios Lietuvos mokyklos vykdo įvairius kultūros paveldo, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, taikos, kultūros įvairovės, tolerancijos puoselėjimo projektus, susijusius su UNESCO veikla, dalyvauja įvairiuose vietiniuose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.


UNESCO asocijuotų mokyklų tinklo Lietuvoje koordinatorė Dalia Stabrauskaitė organizavo Lietuvos UNESCO asocijuotų mokyklų tinklo mokiniams susitikimus su mokslininkėmis, gavusiomis prestižinį L’Oreal Science apdovanojimą už pasiekimus moksle. Mūsų mokyklos 7-8 klasių mokiniai buvo išvykę į Vilnių, į Vilniaus universiteto chemijos ir geomokslų fakulteto jaunųjų chemikų laboratoriją, kur kartu su jaunaisiais mokslininkais atliko praktinį darbą „Auksinis lietutis“. 


Tą pačią dieną Vilniuje mokinių laukė dar viena labai įdomi veikla. Vilniaus Gaono žydų muziejus mūsų mokyklos mokinius pakvietė į edukaciją: „Tapyba žodžiais“ apie dailininko Samuelio Bako kūrybą. Šio dailininko likimas labai spalvingas, dar būdamas vaiku jis išgyveno siaubą Vilniaus žydų gete, bet būtent ten ir atsiskleidė berniuko polinkis į kūrybą. Mokiniai ilgai prisimins pasakojimą apie Samuelio Bako kūrybą, jo norą gyventi ir meilę vaikystės miestui Vilniui.

Mokiniai taip pat dalyvavo interaktyviame užsiėmime, pritaikant  menas.samuelisbakas.lt portalą.
Kitas užsiėmimas laukė Holokausto ekspozicijoje. Čia, mokiniai klausėsi pasakojimų apie Lietuvos žydus, apie žydų kančias Antrojo pasaulinio karo metais. Dar dalyvavo edukacijoje, skaitant Ichoko Rudaševskio dienoraštį. Šių edukacijų metu buvo atvertos durys diskusijai, bendravimui, bendradarbiavimui. Kas yra Holokaustas? Ar galima prisiliesti prie skausmo, iškentėto prieš daug metų? Ką reiškė būti žydu 1941–1944 metais? Tai skaudūs, iššūkį metantys klausimai, kuriuos aptarėme lankydami ekspoziciją.


Tokios išvykos yra geriausias būdas mokytis istorijos iš iškilių žmonių gyvenimo patirčių, bendraujant su įdomiais žmonėmis pasisemti gerumo, atsakingo požiūrio į atliekamą darbą.

Mokinių tarybos pirmininkė Goda Misiūnaitė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: