Jau trečią kartą vyksiantis Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Didelį būrį šio seno amato entuziastų suburiančios varžytuvės vyks rugpjūčio 5 d. Nemuno deltos regioniniame parke Rupkalvių kaimo pievose.

Atvykę dalyviai ne tik varžosi su geriausiais ir greičiausiais šienavimo entuziastais, bet gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato. Net nedrįstantys į rankas griebti dalgio kviečiami atvykti stebėti įspūdingų varžytuvių ir praleisti smagią dieną su šeima kerinčioje Nemuno deltos gamtoje.

Čempionatas vyks rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – perimvietėse. Nemuno deltos pievos čempionatui pasirinktos neatsitiktinai – šis regionas garsus dėl ypatingos pievininkų kultūros, nuo seno gyvos šienavimo tradicijos.

O šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo sužalojimų ar net sunaikinimų. 

Šis renginys yra ne tik iniciatyva populiarinti kultūrinį paveldą, bet ir proga atkreipti ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudas.

Norintys dalyvauti varžytuvėse, kviečiami registruotis užpildant registracijos anketą 
 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: