VVKT atkreipia dėmesį į tai, kad straipsniuose siūloma su sveikatos problemomis susidoroti savarankiškai, namų sąlygomis vartojant maisto papildus, pabrėžiama, kad vaistai neišgelbės. Aprašant maisto papildų poveikį, yra nurodoma, pavyzdžiui, kad jų pagalba „atkuriami visi medžiagų apykaitos procesai“, „dingsta diabeto simptomai“, „atkuriama klausa“, kad „sirupas yra veiksminga raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų gydymo priemonė“. Šitaip „stebuklingai“ veikiančius maisto papildus, savaime suprantama, raginama pradėti vartoti nedelsiant, nurodoma, kad palaipsniui praeina hipertenzija, vegetovaskulinė distonija, aterosklerozė, įvairūs kraujagyslių sutrikimai ir pan.

Dėmesio! VVKT primena, kad maisto papildas – tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Nors maisto papildų ir vaistų pakuotės labai panašios, ir vieni, ir kiti preparatai yra parduodami vaistinėse, tačiau maisto papildas nėra vaistas. Maisto papildai negali gydyti, gydomąjį poveikį turi tik vaistai. Tad būkite budrūs, neužsiimkite savigyda ir nerizikuokite savo sveikata. Turėdami sveikatos problemų, konsultuokitės su gydytoju.

Daugiau informacijos apie maisto papildus gali suteikti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

O pasitikrinti ar vaistas yra registruotas Lietuvoje, galite paspaudę šią nuorodą:  https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: