Jonaviečiai jau ne vienerius metus periodiškai praneša apie asmenis, kurie vaikšto po daugiabučių laiptines ir ,,tikrina", ar butų durys užrakintos. Neabejojama, kad taip bandoma surasti neužrakintas duris, o atvėrus jas pagriebti bei pasisavinti daiktus, esančius po ranka. Šįkart apie įtartinus asmenis pasakoja Chemikų gatvės gyventoja Jurgita.

,,Sėdžiu vakare, žiūriu televizorių ir girdžiu, kad kažkas staigiai patraukė už durų rankenos. Pažiūrėjus per akutę buvo nieko nematyti. Kadangi tai sukėlė įtarimų, išėjau į laiptinę. Joje, iš pirmo žvilgsnio, nebuvo nieko, bet tyliai palipus aukščiau, pamačiau tupinčią tamsią moterį. Ji pradėjo teisintis, kad ne ten pataikė.

Jei ne ten pataikė, klausimas, kodėl slėpėsi ir ar eidamas į svečius tempi už rankenos, o ne beldi į duris? Bent jau elgtųsi protingai ir išgirdusi, kad namuose kažkas yra,  bėgtų į lauką...

Neabejoju, kad vėl buvo tikrinama, ar gyventojai užsirakinę. Jei būčiau neužrakinus durų, šiandien, ko gero, neturėčiau nei automobilio raktų, nei piniginės, nes šie gulėjo koridoriuje.

Manau, vėl reikia perspėti žmones, kad rakintųsi duris", - teigė jonavietė. 

Apie butų durų ,,tikrinimą" neseniai pasakojo ir A. Kulviečio gatvės gyventojas. 

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai savo ,,Facebook" paskyroje praėjusią savaitę skelbė, kad pastaruoju metu padaugėjo vagysčių iš patalpų (gyvenamųjų namų, ūkinių pastatų).

,,Jūsų iniciatyva gali geriausiai apsaugoti namus nuo vagysčių, todėl nedvejokite ir neatidėliokite", - teigia pareigūnai.

Patarimai, kaip apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių nedorėlių:

Aptverkite teritoriją aplink namą. Apžiūrėkite, ar tvoroje nėra pažeidimų, landų, pro kurią gali pralįsti vagišius.

Pasirūpinkite teritorijos apšvietimu, įsirenkite vaizdo stebėjimo kameras.

Įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga.

 Įsitikinkite savo sandėliuko ar garažo saugumu, nepalikite ten vertingų daiktų.

Domėkitės naujausiomis turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis.

Apdrauskite savo namus ir turtą.

Pasitelkite saugią kaimynystę. Bendraukite su kaimynais, perspėkite juos, kad išvykstate ilgesniam laikui ir paprašykite, kad jie prisidėtų prie jūsų namų saugumo, surinktų korespondenciją, esančią pašto dėžutėje ar prie durų, o kilus įtarimams dėl besilankančių nepažįstamų asmenų, praneštų skubios pagalbos tarnybų telefonu 112  .

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: