Viena iš veiklų mokykloje – tai ugdymas karjerai. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje gruodžio mėnesį Ugdymo karjerai grupės iniciatyva  5 – 10 klasių mokiniams vyko nuotolinės finansinio raštingumo pamokos „Asmeninių finansų valdymas, taupymas ir atsakingas skolinimasis“. Pamokas nuotoliniu būdu vedė „Swedbank“ atstovė Miglė Grigaliūnaitė.  

Pamokų tikslas – suteikti mokiniams finansinių žinių, padėsiančių realizuoti svajones ateityje. Banko atstovė mokiniams papasakojo apie savo vaikystės svajones, studijas, darbą banke. Mokiniai sužinojo, ką vadiname  finansiškai raštingu žmogumi, kaip stebėti savo pajamas ir išlaidas, kada ir kaip pradėti taupyti, gavo puikių patarimų apie taupymą. Diskusijos metu, mokiniai išmoko, kaip atskirti poreikius nuo norų, sužinojo, kada galima/reikia skolintis ir ką reiktų žinoti apie skolinimąsi,  kaip atsakingai planuojant savo išlaidas  sutaupyti savo svajonių daiktui, veiklai, kelionei. Pamoka buvo įdomi, nes mokiniai kartu su lektore diskutavo, reiškė savo nuomonę, pasidalino savo taupymo patirtimis, išklausė patarimų. Lektorė skatino domėtis, kiek kainuoja kasdieninių prekių krepšelis, elektra, šildymas, kaip taupoma kiekvieno šeimoje.  

Pamokos pabaigoje mokiniai dalyvavo žaidime-teste „Pamokos kitaip“ ir  pasitikrino įgytas žinias.  Po pamokos mokiniai teigė supratę, kad svarbu nenuvertinti smulkių monetų, neleisti pinigų menkniekiams, taupant turėti konkretų tikslą, ieškoti būdų, kaip užsidirbti pinigų.

Šios pamokos su „Swedbank“ atstove mokiniams buvo puiki proga įgyti naujų žinių apie taupymą, skolas, ugdytis protingo pirkėjo įpročius.

D.Balandienė, D.Prochorovienė,

„Neries“ pagrindinės mokyklos mokytojos

 

Taip pat skaitykite: