Balandžio 25-ąją vykusiame Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje kone rekordinis klausimų skaičius išspręstas per pusantros valandos. Kaip teigė meras Mindaugas Sinkevičius, dauguma jų buvo techninio pobūdžio, todėl svarstymai neužtruko ir posėdis neprailgo.  

Tačiau tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas.   

Tarybos narys Darius Ulkštinas pranešė, kad traukiasi iš opozicijos bei iš frakcijos ,,Mūsų Jonava” ir dirbs tarybos mažumoje. D. Ulkštino pasitraukimas iš opozicijos siejamas su galimai besitęsiančiais konfliktais su verslo ir politiniu kolega Remigijumi Osausku. Minimi politikai yra įkūrę bendrą verslą, dėl kurio ir prasidėjo nesutarimai kone prieš pusmetį, kai R. Osauskas nusprendė iš jo pasitraukti. O vėliau palikti verslą nusprendė ir Darius Ulkštinas. Plačiau apie tai ČIA. 

Meras Mindaugas Sinkevičius teigia, jog iki tol, kol susiformuos nauja opozicija, teks dirbti be jos, o darbas taryboje dėl to nepasikeis. Darbą be opozicijos tęs tarybos dauguma ir mažuma bei pašmaikštauja, kad pokyčiai opozicijoje beveik kaip dovana metinių proga dirbančiai Tarybai.  

,,Čia beveik kaip dovana metus dirbančiai Tarybai, nes kaip tik skaičiuojame šios kadencijos pirmus savo darbo metus - gimtadienį faktiškai galime švęsti. 

Taryba liko be opozicijos, reiškia, kad turėsim tiktai valdančiąją daugumą ir mažumą be opozicijos. O Tarybos narių, matyt, jų asmeniniai verslo konfliktai, persikelia ir į politinę erdvę, tad kurį laiką dirbsim be opozicijos, nors nemanau, kad ilgai. Susiformuos nauja opozicija. 

Bet, kita vertus, gyvenimas ir darbas dėl to nepasikeis. Opozicija turėtų daryti savo darbą, jeigu ji bus, tuo ir užsiims, jeigu jos nebus - dirbsim be opozicijos”, - po posėdžio kalbėjo M. Sinkevičius. 

Tarybos opozicija yra Tarybos mažumai priklausančių ir Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, opozicinėmis pasiskelbusių Tarybos narių frakcijų, Tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis.  

2023 metais įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams, taryboje buvo praplėstos opozicijos galios, oficialiai įteisintas opozicijos lyderis ir jo vaidmuo. Opozicija turi galimybę du kartus per metus formuoti savo darbotvarkę, posėdžių metu gauti atsakymus į jai rūpimus klausimus iš mero, vicemerų, direktoriaus, savivaldybės pareigūnų. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: