Birželio 7-8 d. Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje (Šiauliai, Frenkelių g. 17), rengiamas Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Čempionatas yra birželio 8 d. Šiauliuose rengiamos Olimpinės dienos dalis.

Olimpinė diena, didžiausia sporto ir pramogų šventė Lietuvoje, 2024-aisiais į Saulės miestą sugrįžta simboliniais metais, kai Lietuvoje bus minimas olimpinio judėjimo šimtmetis.

Tradiciškai Olimpinės dienos dalyviai turės galimybę išbandyti įvairiausias sportines ir pramogines veiklas, susipažinti ir pabendrauti su žymiausiais Lietuvos sportininkais ir laimėti prizų. Nemokamų veiklų bus daugiau kaip 100, todėl kiekvienas tikrai ras ką veikti.

Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate dalyvaus ne tik Lietuvos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir darbuotojai, bet ir Latvijos bei Estijos priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų darbuotojai bei savanoriai ugniagesiai.

Šio čempionato tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, savanorių ugniagesių, dalyvaujančių gesinant gaisrus, profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą ir stiprinti bendradarbiavimą.

Čempionate su apie 15 kilogramų sveriančia ekipuote ir kvėpavimo aparatais dalyvaujantiems ugniagesiams gelbėtojams reikės užnešti 20 kilogramų sveriantį žarnų ryšulį į ketvirtą pastato aukštą, ketvirtajame pastato aukšte, rankomis tempiant virvę į viršų, užtraukti tokį žarnų ryšulį, nusileidus laiptais žemyn lipti ant hidraulinio kalimo įrenginio, kūju nukalti hidraulinį prietaisą, nutempti gaisrinę žarną apie 25 metrus ir, leidžiant vandenį, jo čiurkšle numušti taikinį, apie 30 m tempti 80 kilogramų sveriantį tariamąjį nukentėjusįjį.

Čempionate bus siekiama nustatyti stipriausius šalies ugniagesius gelbėtojus, kurie pateks į Lietuvos rinktinę (5 stipriausius vyrus, vieną moterį ir vieną vyrą daugiau kaip 40 metų amžiaus kategorijoje). Taip pat jo metu paaiškės stipriausi Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai. Apdovanojami bus ir stipriausi kiekvienos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai bei valdybų komandos.

Birželio 7 d. vyks individualioji rungtis ir komandinės estafetės rungties atranka. Birželio 8-ąją – dvejetų rungtis ir komandinės estafetės rungties finalai, apdovanojimų ceremonija.

Varžybų pradžia – birželio 7 d. 10 val., birželio 8 d. 10 val.

Čempionato dalyvių sąraše, individualiose rungtyse - Jonavos ugniagesiai gelbėtojai. Palinkėkime sėkmės Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams Andriui Spietiniui, Juliui Kovaliukui ir Kauno PGV Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiui Modestui Kungiui. 

Čempionato dalyvių starto laikas

Čempionato komandų starto laikas

Pagal PAGD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: