Nuo gegužės 1 d. Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo e.teismas.lt naudotojams, teikiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, nebereikia nurodyti apylinkės teismo, kuriam teikiamas dokumentas.

Portalo naudotojui patvirtinus pareiškimo siuntimą, portalas ir Lietuvos teismų informacinė sistema automatiniu būdu priskirs jį apylinkės teismo rūmams ir informaciją apie tai naudotojas matys savo paskyroje, kurioje ir toliau galės sekti pareiškimo nagrinėjimo eigą teisme.  

Minėti pokyčiai įgyvendinti vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (CPK) 4321 straipsnio 2 d. ir Teisingumo ministrui, bendradarbiaujant su Teisėjų taryba, 2022 m. balandžio 27 d. įsakymu nustačius, kad bylas pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėja Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Tauragės, Telšių Utenos ir Vilniaus regiono apylinkių teismų. Vilniaus miesto apylinkės teismas, išsiskiriantis itin dideliu nagrinėjamų bylų skaičiumi, šio tipo bylų nenagrinės. Taip siekiama užtikrinti šių bylų proceso operatyvumą, taip pat sudaryti sąlygas spartesniam kitų bylų nagrinėjimui ir spręsti teismų darbo krūvio problemas.

„Teisėjų taryba, matydama Vilniaus miesto apylinkės teismo, kitų didžiųjų apylinkių teismų ir mažesnių apylinkių teismų nagrinėjamų bylų skaičiaus žymius skirtumus, jau praėjusį gruodį ėmėsi iniciatyvos pasiūlyti Teisingumo ministerijai pasinaudoti CPK numatytomis priemonėmis teismų darbo krūvio problemų sprendimui. Tuo pačiu sudarant sąlygas ir operatyviam kitų bylų nagrinėjimui“, – sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.    

Įgyvendinant minėtą Teisingumo ministro įsakymą, Teisėjų taryba šiandien, balandžio 29 d.,  patvirtino detalią tokių pareiškimų paskirstymo teismams tvarką.

Pažymėtina, kad šie pakeitimai taikomi tik pareiškimams teikiamiems elektroninių ryšių priemonėmis, t. y. teikiant pareiškimus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale e.teismas.lt. Pareiškimai dėl teismo įsakymo išdavimo teikiami popierine forma, turi būti pateikti teisės aktuose numatyta tvarka apylinkių teismams laikantis teismingumo taisyklių.

Primintina, kad  vadovaujantis CPK 439 straipsnio 5 dalimi, teismo įsakymą išdavusio teismo, kuriam šio straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka pareikštas ieškinys, nutartimi, kuria išsprendžiamas šio ieškinio priėmimo klausimas, kartu panaikinamas teismo įsakymas ar atitinkama jo dalis ir sprendžiama dėl bylos perdavimo atitinkamam apylinkės teismui pagal teismingumą.

Apie pareiškimų dėl teismo įsakymo išdavimo pokyčius Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale e.teismas.lt naudotojai informaciją galės rasti portale, teismų interneto svetainėse.

Nacionalinė teismų administracija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: