Kaip jau yra skelbta, prasidėjo balsavimas už 2024 m. Jonavos rajono Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas, kuris truks iki birželio 9 dienos.   

Šiemet gyventojai pasiūlė iš viso 17 tinkamų finansuoti projektų: šešis mažos apimties projektus Jonavos mieste, septynis – rajone ir keturis didelės apimties projektus. Apie Didžiuosius projektus iki 100 tūkst. Eurų jau skelbėme ČIA. Šiandien pasidomėkime Mažos apimties projektais Jonavos mieste (iki 25 tūkst. Eur). 

Žydinti Jonava

 

Projektu „Žydinti Jonava“ siekiama papuošti miesto erdves gyvų gėlių instaliacijomis, kurios ne tik papuoštų ir pagyvintų miestą, bet ir pritrauktų jonaviečius bei miesto svečius grožėtis, darytis „asmenukes“, dalintis jomis socialiniuose tinkluose – tokia sklaida, tikėtina, prisidėtų prie teigiamo miesto įvaizdžio formavimo ir sudomintų planuojančius aplankyti mūsų miestą. 

Turime labai gražių gėlynų, tačiau žmonėms patinka įdomesni sprendimai (pvz., jau daugelį metų Pakruojo dvare vyksta gėlių festivalis, kuris, nepaisant tų pačių gėlių figūrų, pritraukia begalę turistų, o dalis jų atvyksta periodiškai – kasmet). 

Galima būtų pagaminti 7 karkasus – raidėms JONAVA ir širdies formai, arba kitoms formoms, kurios atrodytų tinkamos (pvz., Gulbės ir pan.) Gėlės galėtų būti keičiamos pagal sezoniškumą, todėl būtų dar įvairiau – nuo našlaičių pavasarį, iki petunijų vasarą ir gvazdikėlių rudenį. Žiemos metu galima karkasus išnaudoti puošiant eglišakiais, kalėdinėmis lemputėmis. 

Vaikų žaidimų erdvė Žeimių tako g. 5 teritorijoje 

Aplinkui yra begalė daugiabučių, o vaikų aplink tik daugėja, tačiau kuo užsiimti ir saugiai žaisti mūsų tame plote nėra. Anksčiau buvo žaidimų aikštelė prie „Merės“, tačiau tapus nesaugia buvo nuspręsta ją išardyti. Kita žaidimų erdvė tinkama žaisti yra už J. Ralio gimnazijos, be abejo, aikštelė ten nuostabi, norėtųsi turėti bent panašią ir mums. 

Prie Žeimių tako g. 5 namo yra krepšinio aikštelė, kur vyresni vaikai smagiai leidžia vasaros vakarus žaisdami krepšinį, tačiau ir mažieji nori pažaisti aplinkui suaugusius su kamuoliu, o vyresnieji dažniausiai nugali ir mažieji lieka atstumti, nes pataikyti į krepšinį yra tiesiog nepajėgūs. Šalia šios aikštelės yra žolės plotas, kur puikiai matau viziją vaikų žaidimų aikštelei su palaipiojimais, mini batutu ir čiuožykla. 

Žydintis kiemas 

Projekto tikslas – gerbūvio, jaukumo sukūrimas, vietų poilsiui įrengimas Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (Žeimių g. 19) kieme. 

Jonavos PSPC yra dažnai bene kiekvieno jonaviečio lankoma vieta, čia dėl įvairiausių priežasčių atvyksta įvairaus amžiaus žmonės. Įstaiga turi išorinį kiemą, kuris matomas nuo pagrindinės gatvės, jame įrengti keturi poilsio suoleliai ir pėsčiųjų takai. Ši erdvė ribojasi su didele stovėjimo aikštele bei autobusų stotele, todėl teritorijoje esančių poilsio zonų neužtenka žmonėms, kurie eina pro šalį, laukia autobuso ar savo eilės pas gydytoją. 

Išorinis įstaigos kiemas yra tvarkingas, tačiau tuščias ir stokojantis spalvų, nuotaikingumo ir jaukumo. Norisi papuošti šią tuščią erdvę, pagyvinti ją apželdinant visą plotą gėlėmis iš skirtingų pusių ir padidinat poilsio erdvių skaičių. Numatyta įrengti du išmaniuosius suoliukus ir lauko bibliotekėlę, kurioje miesto gyventojai ne tik dalytųsi skaitytomis knygomis, bet ir Jonavos PSPC galėtų pasidalinti aktualia informacija gyventojams apie sveikos gyvensenos svarbą, prevencines programas. 

Kauno gatvės vaikų žaidimų aikštelė 

Projekto tikslas – rekonstruoti/įrengti vaikų žaidimo aikštelę Kauno g. 91-93 namų kieme. 

Šiuo metu Kauno g. yra daug daugiabučių namų, kuriose gyvena šeimos, auginančios įvairaus amžiaus vaikus. Šalia daugiabučių namų yra tik viena žaidimų aikštelė, kuri yra kritinės būklės. Ją reikia atnaujinti ir remontuoti. Dabartinė žaidimų aikštelė yra intensyviai naudojama, o kitos miesto žaidimų aikštelės yra labai nutolusios nuo šio rajono namų. 

Projekto pagalba siekiama skatinti vaikus aktyviai leisti laiką gryname ore, o ne namie, prie kompiuterių ar kitokios technikos. Projektas bus naudingas vaikų sveikatos būklės gerinimui, aktyvumo skatinimui, socialinių įgūdžių tobulinimui. 

Būtina paminėti, kad ateityje galimai bus tęsiamas Neries upės infrastruktūros sutvarkymas (vaikščiojimo takai, dviračių takai), todėl ši žaidimo aikštelė taptų puikiu traukos objektu Jonavos miesto gyventojams. 

Meno kūrinys ant ligoninės pastato sienos

 

Projekto metu ant Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus pastato sienos bus perkeltas dailininko Remigijaus Januškevičiaus nutapytas paveikslas „Gyvybė“. Meno kūrinys papuoš ligoninės lauko sieną ir atkreips praeivių dėmesį į šiame skyriuje kasdien užgimstančią naują gyvybę. 

Jonavietis dailininkas R. Januškevičius projekto autoriumi pasirinktas neatsitiktinai – jo kūriniuose gausu šiltų emocijų, pozityvių jausmų ir geros nuotaikos. Remigijaus darbai išsiskiria autorine technika, kuri sukuria pasakos įspūdį. Jo sukurti personažai – visada pasipuošę, nes jiems gyvenimas yra šventė. Jie skrenda, supasi, plaukia, dirba, ilsisi, žaidžia gamtoje. 

Specialiai šiam projektui sukurtą R. Januškevičiaus paveikslą ant pastato sienos perkels patyrusių gatvės menininkų komanda. Šis kūrinys taps savotiška dovana Jonavos ligoninės gimdyvėms ir visiems jonaviečiams. Šis projektas taip pat padės Jonavos ligoninei padidinti savo žinomumą ir paskatins moteris iš kitų šalies rajonų gimdyti Jonavoje. 

Varnutės čiuožykla 

Tikslas – išnaudoti Varnutės aplinką tvaraus judėjimo skatinimui. Idėja įrengti Varnutės čiuožyklą šlaite šalia laiptų tarp Jonavos baseino ir tvenkinio kilo mano dukrai. Padarėme namų darbus, suradome, kas gamina tokio pobūdžio įrenginius ir teikiame šią paraišką. 

Jonavoje tokio dalyko dar neturime, šis kvietimas – puiki galimybė tai padaryti. Aktyviems, pėstute keliaujantiems gyventojams pasiūloma nauja galimybė nusileisti nuo stataus šlaito smagiu greitu saugiu būdu – Varnutės čiuožykla. 

Šis projektas paįvairins pėsčiųjų maršrutą, įveiklins viešąją erdvę, skatins aktyvų laisvalaikį, pasiūlys smagią atrakciją jonaviečiams ir ne tik. Žmonės bus skatinami su šeimomis dažniau keliauti pėstute, kad galėtų smagiai nusileisti šia čiuožykla. Tikėtina, kad įgyvendinus šį projektą, ateityje atsiras ir daugiau idėjų kaip netikėtai paįvairinti viešąsias miesto erdves, negalvojant vien tik apie naujų vaikų žaidimo aikštelių įrengimą. 

Balsuoti gali kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

Visi Jonavos miesto mažos apimties projektai ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: