Rugsėjo 20-21 d. krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška dalyvavo gynybos pramonės parodoje „DX Korea 2022“ ir susitiko su Korėjos Respublikos gynybos ministerijos viceministru Shin Beomchul. Susitikime aptartos galimybės dėl tarpvyriausybinės sutarties sudarymo ir ginkluotės įsigijimo bei dvišalio bendradarbiavimo gynybos pramonės srityje. Viceministras V. Semeška taip pat pakvietė Pietų Korėjos gynybos pramonės bendroves investuoti Lietuvoje.

 

„Mūsų geopolitinė padėtis iš dalies panaši. Pietų Korėjos kaimynės – Kinija ir Šiaurės Korėja. Lietuva taip pat yra sudėtingoje geopolitinėje situacijoje su kaimynine Baltarusija ir Rusijai priklausiančia Kaliningrado sritimi. Ir mes, ir Pietų Korėja giname tas pačias vertybes, todėl galime vieni iš kitų pasisemti patirties ir bendradarbiauti saugant demokratiją ir laisvę”, - sakė viceministras V. Semeška.

 

Pokalbyje su Korėjos Respublikos Ginkluotės įsigijimų agentūros ministru Eom Dong - Hwan viceministras V. Semeška pakvietė ministrą atvykti į Lietuvą ir susipažinti su galimybėmis Lietuvoje gaminti tam tikrą ginkluotę ir jos komponentus. Siekiant stiprinti Lietuvos pajėgumus, buvo domėtasi dėl galimų artilerijos bei salvinės ugnies sistemų ir amunicijos įsigijimų iš Korėjos Respublikos.

 

Korėjos Respublikos gynybos pramonė labai pažengusi, šalyje kuriamos ir diegiamos moderniausios technologijos. Šalis gamina ir eksportuoja įvairių kalibrų amuniciją, tankus, haubicas, nuotoliniu būdu valdomas kovos mašinas, taip pat žvalgybinius ir kovinius nepilotuojamus orlaivius (dronus), elektronines kovos sistemas.

 

KAM nuotraukos

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: