Nėra naujiena, kad visame Jonavos rajone - tiek mieste, tiek kaimiškose seniūnijose - vykdoma daugiabučių namų renovacija pagal daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa. Tačiau Jonavos rajone atsiras pirmasis daugiabutis namas, kuris dalyvauja ne tik daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, bet dar ir klimato kaitos programoje, kuri numato atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą atnaujintuose (modernizuotuose) daugiabučiuose namuose. Toks namas yra Bukonių seniūnijoje, Jonavos g. 3.

„Šio daugiabučio gyventojai pareiškė pageidavimą vykdyti namo renovaciją, atsinaujinti savo pastatą. Jau eigoje sužinojom, kad yra nauja programa - nebūtina tęsti šildymo kietu kuru, malkomis ar anglimis ir galima įsirengti šildymą iš atsinaujinančių šaltinių, šio namo atveju – oras – vanduo. Jungiame dvi programas ir norime įgyvendinti gyventojų prašymą įsirengti šilumos siurblius. Šiuo metu vertinam namo galimybes įrengti šildymą iš atsinaujinančių šaltinių ir lygiagrečiai, su namo modernizavimo programa, galėsime pateikti paraišką naujai priemonei. Iš daugiabučių namų, tai bus pirmasis namas rajone, įsirengęs šildymo sistemą oras-vanduo“, - teigia UAB „Jonavos paslaugos“ daugiabučių administratorius Bronislovas Liutkus, bei priduria, kad ši nauja priemonė labiau pritaikyta kaimiškų seniūnijų daugiabučiams, kur nėra centralizuotos šildymo sistemos iš miesto katilinių.

Bukonių seniūnijoje, Jonavos gatvėje esantis daugiabutis yra vienos laiptinės, šešių butų ir, pasak vienos gyventojos, visi kaimynai vienbalsiai sutarė įsirengti naują šildymo sistemą.

„Visi gyventojai vieningai sutrėmė, kad namui reikia renovacijos. Sulaukėm Jonavos paslaugų patarimų, kokius dokumentus pateikti ir pamokymų, susijusių su namo renovacija. Kartu su įmone pradėjom ruoštis ir vėliau sulaukėm informacijos, kad name galime įsirengti šiuolaikinę, ekologišką šildymo sistemą. Labai džiaugiamės tuo, nes nebenorime grįžti prie kietojo kuro katilų. Dar turim mintį – įsirengti saulės kolektorius, bet tai kol kas tik pamąstymai. Dabar didžiuojamės tuo, kad būsim pirmieji rajone, įsirengę šildymą oras-vanduo“, - kalbėjo daugiabučio gyventoja Dalia Autukienė.

Aplinkos ministerija kvietė gyventojus teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, būsto energijos taupymo agentūrai (BETA). Šiame kvietime sudaryta daugiau galimybių daugiabučiui būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų ir energiją šilumai, karštam vandeniui ir elektrai gamintis naudojant šilumos siurblius, saulės jėgaines ar kitus atsinaujinančios energijos įrenginius. Tokiems projektams ir priemonėms bus skiriama papildoma 30 proc. subsidija iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos. Pirmasis daugiabutis namas Jonavos rajone, kurio gyventojai nusprendė įsirengti naują oras-vanduo šildymo sistemą, bus Bukonių seniūnijoje, Jonavos g. 3.

Šilumos siurbliai oras-vanduo tai vienas iš efektyviausių ir pigiausių modernaus šildymo būdų. Sistema gali efektyviai ir veiksmingai šildyti patalpas ir ruošti karštą vandenį visoms namų ūkio reikmėms. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti naudojami ne tik pastatų šildymui bei patalpų vėsinimui.

Šilumos siurbliai oras-vanduo, šiluma imama iš lauko oro ir pernešama į patalpas bei atiduodama grindiniu ar radiatoriniu šildymu ir ruošia karštą vandenį buitiniam vartojimui.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: