Šią savaitę savivaldybių, švietimo ir kitų įstaigų atstovams vyko mokymai, kaip reaguoti į pranešimus apie padėtą sprogmenį ar kitas panašaus pobūdžio grėsmes.

Šių metų spalio mėn. Lietuvoje įvykdyta hibridinė informacinė ataka, kurios metu šalies švietimo įstaigoms, kitoms viešojo bei privataus sektoriaus organizacijoms buvo siunčiami melagini pranešimai apie padėtą sprogmenį.

Po įvykusios hibridinės atakos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nedelsiant pavedė Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamentui paruošti mokymo programą ir surengti mokymų ciklą, kaip įstaigos turėtų reaguoti gavusios panašaus pobūdžio pranešimus.

„Visi krizių valdymo ir civilinės saugos sistemoje veikiantys subjektai turi būti tinkamai pasirengę reaguoti į panašaus pobūdžio grėsmes. Turėdami aiškius ir vienodus reagavimo algoritmus, būsime saugesni ir atsparesni kitoms galimoms hibridinėms atakoms ateityje“, – teigia ministrė A. Bilotaitė. 

Ugniagesių gelbėtojų mokykla parengė mokymo programą, pagal kurią šią savaitę kasdien organizuoja nuotolinius mokymus. Per pirmąsias tris dienas mokymuose dalyvavo 882 savivaldybių, švietimo ir kitų organizacijų vadovai ir atstovai.

Po kiekvienų mokymų vykdoma jų dalyvių apklausa. Vėliau apklausų rezultatai bus susisteminti ir parengta ataskaita pasibaigus visam mokymų ciklui. Taip pat bus vertinamas ir poreikis į šių mokymų vedimą ateityje įtraukti ir kitų kompetentingų institucijų atstovus.

VRM inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: