Seimas po svarstymo pritarė Bibliotekų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama leisti bibliotekoms išdalyti nurašytas knygas, t. y. prieš atiduodant perdirbti nurašytas knygas atsirastų galimybė jas neatlygintinai perduoti fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn.

Kaip pažymi pataisų iniciatoriai, šis projektas parengtas atsižvelgiant į nuolat viešojoje erdvėje pasirodančius pranešimus ir negatyvias visuomenės reakcijas dėl bibliotekų pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti nurašytų knygų naikinimo (perdavimo utilizuoti).

Pagal svarstomą projektą, Seimui priėmus įstatymo pakeitimus kultūros ministras turėtų patvirtinti tvarką, kaip būtų vykdomas nurašytų knygų perdavimas.

Kultūros ministras Simonas Kairys anksčiau yra atkreipęs dėmesį, kad nors bibliotekos gali organizuoti viešus aukcionus nurašant vieną ar kitą knygą, bet dėl nedidelės kainos šios procedūros neapsimoka daryti.

Kultūros ministerija pažymi, kad per 2022 metus bibliotekos nurašė 2 150 131 knygą (4,5 proc.), kurios neatitinka vartotojų poreikių ir yra pripažintos nereikalingomis arba netinkamomis (negalimomis) naudoti.

Po svarstymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3425(2) vieningai balsavo 116 Seimo narių. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: