Nufilmuota Latvijoje, investavo ir lietuviai

„Warhunt“ yra karinis trileris, kurio veiksmas vyksta Antrojo pasaulinio karo metu. Filmas buvo nufilmuotas bendradarbiaujant Holivudo meistrams ir Latvijos kino industrijos atstovams. Filmavimas vyko Latvijos etnografijos muziejuje po atviru dangumi, Ligatnės miškuose ir urvuose, Bolderojoje ir kituose Latvijos regionuose. Filmavimas truko apie šešis mėnesius. Tiek pat laiko truko ir filmuotos medžiagos montažas bei apdorojimas.

Per „Crowdestor“ platformą filmo kūrimui surinktas finansavimas siekė 1,7 milijono eurų. Į „Warhunt“ trilerio filmavimą investavo per 2000 investuotojų, tarp kurių buvo ir Lietuvos gyventojų.

Dėl pandemijos pasaulyje susiformavo naujų filmų trūkumas

Pasak „Crowdestor“ platformos savininko Janio Timmos, dėl pernai įvestų epidemiologinių saugos reikalavimų pasaulyje sustabdžius daugelio filmų filmavimą, kino rinkoje susidarė naujų filmų trūkumas. Šiuo metu nauji filmai yra itin paklausūs – naujo turinio ieško tiek internetinių vaizdo transliacijų platformos, tiek kino kompanijos.

„Šiuo metu vyksta derybos su keliais potencialiais filmo pirkėjais. Rinkdamiesi investicinius projektus, kurių įgyvendinimą galėtų palengvinti „Crowdestor“ platforma, mes pirmiausia vadovaujamės ne galimybe gauti greitą pelną, o noru prisidėti prie tiek ekonominio, tiek socialinio Baltijos regiono vystymosi. Šiuo atveju toks didžiulio masto projektas buvo nuo pradžios iki pabaigos įgyvendintas Latvijoje. Tai – itin retas atvejis, todėl labai didžiuojamės įrodę, kad mūsų regione galime kurti Holivudo lygio filmus!“, - sakė J. Timma.

Subūrė pirmo ryškumo Holivudo žvaigždes

Filme vaidina žinomi pasaulio aktoriai – Mickey Rourke‘as („Geležinis žmogus 2“ („Iron Man 2“), „Nesunaikinami“ („The Expendables“), „Nemirtingieji“ („Immortals“) ir kt.), Robertas Knepper‘is („Twin Peaks“, „Kalėjimo bėgliai“ („Prison Break“), „Hitman“, „Bado žaidynės“ („Hunger Games“), „Herojai“ („Heroes“), „Transporter 3“) ir kt.), taip pat garsūs latvių aktoriai – Dainis Grube, Richardas Lepersas, Jurijus Djakonovas ir Ieva Seglin. Filmo režisierius Mauro Borelli‘s prisidėjo prie tokių ypač populiarių filmų kaip „Žvaigždžių karai VIII“ ir dviejų „Karibų piratų“ filmų serijų kūrimo. Filmo prodiuseriai yra Igoris Proninas ir Julija Zaiceva, Latvijos prodiuserių asociacijos „Forma Pro Films“ nariai.

„Džiaugiamės, kad Latvijoje buvo įgyvendintas toks reikšmingas projektas, kuriame dalyvavo pasaulinio lygio kino pramonės atstovai – aktoriai, garso inžinieriai, iliustratoriai ir kiti specialistai. Bendromis Holivudo ir Latvijos kino kūrėjų pastangomis buvo sukurtas ryškus ir prasmingas darbas“, - sakė J. Timma.

Pasak J. Timmos, pasaulinio lygio projekto įgyvendinimas Latvijoje Latvijos kino industrijos atstovams leido ne tik dirbti, užmegzti ryšius su Holivudo žvaigždėmis, įrodyti jų profesionalumą, bet ir atkreipti pasaulinį dėmesį į Baltijos regioną.

attentum.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: