Projekto „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialine integracija“ dalyviai sutiko papasakoti savo istorijas. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su 12 partnerių – psichologinės socialinės reabilitacijos (trumpalaikės socialinės globos) įstaigų projektą įgyvendina nuo 2015 m. gruodžio 1 d., kartu siekdami padėti asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, integruotis į darbo rinką, išvengti jų socialinės atskirties.

Projekto dalyviai savanoriškai apsisprendžia gauti psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas. Asmuo į įstaigą atvyksta savo valia, pats apsisprendęs keisti savo gyvenimą. Priklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų asmuo imasi atsakomybės už savo gyvenimą, mokosi priimti pagalbą bei dalyvauti socialinės psichologinės reabilitacijos programoje bei įsipareigoja laikytis visų įstaigos taisyklių ir griežtos dienotvarkės. Dalyviams teikiamos individualios konsultacijos, vyksta grupiniai užsiėmimai su psichologais ir socialiniais darbuotojais, formuojami socialiniai ir darbinai įgūdžiai.

Šis projektas suteiks galimybę 1940 asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, gauti psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas bei galimybę sėkmingai integruotis į visuomenę.

Numatoma, kad 40 proc. psichologinės bei socialinės reabilitacijos dalyvių, kurie sėkmingai baigs socialinės psichologinės reabilitacijos programą, pradės ieškoti darbo, mokytis arba dirbti, įskaitant savarankišką darbą. Šie asmenys nepriklausys socialinės atskirties grupei, jie bus naudingi visuomenei, išspręs savo svarbiausias materialines, psichologines ir socialines problemas – nedarbą, finansinius keblumus, neprisitaikymą prie bendruomenės ir pan.

Daugiau informacijos apie projektą rasite: ČIA. 

Projekto dalyvio Domanto (vardas pakeistas) istoriją apie tai kuriuo gyvenimo momentu išsivysto polinkis į priklausomybę rasite ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: