Jonavos rajono mokyklos ir vaikų darželiai naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinę patalpas, aplinką. Rajono savivaldybė ugdymo įstaigų remontui kasmet skiria biudžeto lėšų – šiemet įstaigų atsinaujinimui skirta iš viso 517 tūkst. eurų.

Daugelyje šiemet remontuotų įstaigų dar kvepia dažais: mokyklose ir darželiuose sutvarkytos bendro naudojimo patalpos, grupės ir klasės, laisvalaikio erdvės.

Keturios Jonavos rajono ugdymo įstaigos šiemet laimėjo Aplinkos ministerijos projektus ir gavo finansavimą saulės jėgainėms įsirengti. Saulės kolektoriai jau įrengti ant lopšelių-darželių „Pakalnutė“ ir „Žilviltis“ stogų, o netrukus tokius įsirengs ir vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“ bei Šveicarijos progimnazija.

Saulės elektrinės leis ne tik sumažinti išlaidas elektros energijai, bet ir skatins atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

Dar viena naujovė mažųjų laukia „Žilvityje“ ir „Lakštingalėlėje“ – čia maistas vaikams bus gaminamas iš ekologiniuose ūkiuose užaugintų produktų. Abi įstaigos teikė paraiškas Žemės ūkio ministerijoje inicijuotam projektui ir gavo finansavimą, kuriuo bus kompensuojamas brangesnio maisto kainos skirtumas.

Jonavos rajono Švietimo pagalbos tarnyboje vasarą visiškai atnaujintas visas korpusas, į kurį iš lopšelio-darželio „Pakalnutė“ persikėlė Pedagoginės psichologinės pagalbos skyrius. Specialistai galės dirbti erdvesnėse patalpose, kur jaukiau jausis ir mažieji skyriaus lankytojai, o darželyje įrengiama nauja lopšelio grupė.

Didžiausi remonto darbai šiemet tebevyksta Ruklos Jono Stanislausko mokykloje, kur atliekama viso pastato vidaus renovacija.

Ruklos daugiafunkciam centrui pagerinti 800 tūkst. eurų skyrė Vyriausybė: tokį finansavimą mokyklos gerbuviui pavyko užsitikrinti rajono merui aktyviai bendradarbiaujant su centrine valdžia ir sprendžiant nelegalių migrantų apgyvendinimo problemą Rukloje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: