Šiuolaikinio gyvenimo tempas ne visada palieka erdvės susitelkimui ir savianalizei, esame užplūsti technologijų, įvairių sunkumų, veikiančių ne tik mūsų savijautą, bet ir smegenų funkcijas. Atliepiant klientų psichologinės paramos poreikius, Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre, tam, kad klientai galėtų įveikti iššūkius, suvokti savo emocijas bei asmeniniais įgūdžiais valdyti kasdienius sunkumus, teikiamos įvairios psichologinės paslaugos, kuriose yra akcentuojama kliento individualūs poreikiai ir kolektyvinis psichologinės gerovės skatinimas. 

Psichologinė pagalba Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre yra skirta stiprinti klientų tarpasmeninio bendravimo įgūdžius, mokyti konfliktų sprendimo technikų, bei ugdyti atsipalaidavimo ir emocijų valdymo įgūdžius. Tam naudojamos įvairios terapinės technikos, kurios leidžia klientams suprasti savo jausmus bei įveikti sunkumus. Be viso to, didelis dėmesys yra skiriamas kognityvinių funkcijų lavinimui pasitelkiant įvairiausias priemones - nuo smegenų mankštai skirtų labirintų iki dėmesį ir mąstymą lavinančių kompiuterinių žaidimų. 

Centre yra naudojami įvairių terapinių metodų elementai. Pavyzdžiui, žaidimų terapija, kurios metu naudojami įvairūs žaidimai mezgant kontaktą, lavinti atmintį, komunikaciją ir kt. įgūdžius. Taip pat, centre yra išbandomos įvairios meno terapijos formos - muzikos, dailės, šokio ir dramos terapijos. Meno terapija suteikia galimybę išreikšti jausmus ir mintis kitokiu būdu, save realizuoti. Be to, naudojama smėlio terapija, kuri leidžia kurti ir eksperimentuoti su savo mintimis ir pojūčiais, o vedamos relaksacijos bei meditacijos padeda mažinti stresą ir rasti vidinę ramybę. 

Psichologinės paslaugos neapsiriboja tik individualiomis konsultacijomis, kuriomis gali pasinaudoti visi norintys centro klientai. Čia organizuojami ir psichoedukaciniai grupiniai užsiėmimai, kuriuose kartu diskutuojama įvairiomis temomis ir žiūrimi edukaciniai vaizdo įrašai, vyksta jų aptarimai. Taip pat, klientams suteikiamos galimybės dalyvauti tyrimuose, skirtuose įvertinti emocinę savijautą ir skatinti asmeninę refleksiją bei atsakomybės jausmą už savo pačių emocinę sveikatą. 

Taigi, Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras ne tik atveria duris asmeniniam augimui ir emocinei gerovei, bet ir įgalina klientus įveikti iššūkius bei atrasti naujus būdus kaip efektyviau suprasti ir valdyti savo mintis bei jausmus, tuo pačiu gerinant savo smegenų veiklą.

Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro inf. ir nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: