„Mes atliekame elektrinių ir elektroninių aparatų ir radijo ryšio įrenginių esančių Lietuvos rinkoje – tiek įprastinėje prekyboje, tiek el. parduotuvėse – priežiūrą“, – sako Arvydas Giedraitis, RRT suderinamumo skyriaus vedėjas.

Tarp iš Lietuvos rinkos šalinamų įrenginių šiemet yra tokios skirtingų gamintojų prekės: šaldytuvas, radijo stotis, radijo bangomis valdomi žaislai, sulčiaspaudė, belaidžių mikrofonų sistema, vyno šaldytuvas, WiFi stiprintuvas, LED lempos. Pasak A. Giedraičio, šie įrenginiai skleidė neleistinus trikdžius tiek laidininkais, į elektros maitinimo tinklą, tiek per savo korpusą – elektromagnetinę spinduliuotę į aplinką. Kitaip tariant, RRT laboratorijoje buvo nustatyta, kad jie trikdė kitų šalia esančių įrenginių veiklą.

Apie tokius esminių reikalavimų netenkinančius gaminius operatyviai informuojamos Europos Sąjungos šalys, kadangi reikalavimų neatitinkantys įrenginiai negali būti parduodami visoje ES rinkoje.

„Vykdydami rinkos priežiūrą, informavome ir dar vieną mažmeninės prekybos atstovą dėl dviejų tipų belaidžio tinklo maršrutizatorių, kuriems nustatyta vidutinė neatitiktis techniniams reikalavimams. Rekomendavome prekybininkui šių įrenginių į rinką nebetiekti – daugiau nebeužsakyti iš tiekėjų“, – sako A. Giedraitis, kurio vadovaujama RRT laboratorija šį balandį buvo paskirta pirmąja ir vienintele bandymų įstaiga visoje ES, turinčia kompetenciją ir teisę atlikti  rinkos priežiūros bandymus radijo ryšio įrenginių sektoriuje visoms  ES šalims narėms.

Šiemet RRT atliko ir 30 prekių patikrinimų vienuolikoje elektroninių parduotuvių. Po patikrinimų paaiškėjo, kad 7 prekės neturi visų dokumentų, patvirtinančių atitiktį Europos Sąjungos reikalavimams. Tarp tokių prekių – du USB įkrovikliai, vienas paspirtukų įkroviklis, vienas įkrovimo adapteris, viena išorinė baterija ir du virduliai.

RRT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: