Kristina Počepavičienė (33 metai) – dviejų vaikų mama, po trylikos metų įdirbio manikiūrininkės kėdėje nusprendusi iš esmės pakeisti savo veiklą: moteris neseniai įkūrė prekybos ženklą ,,NOE design“. Po pastaruoju slepiasi išskirtiniai rankų darbo paveikslai, stalai, padėklai ir kiti namų puošmena tampantys daiktai, pagaminti iš epoksidinės dervos.

K. Počepavičienė džiaugiasi, kad jos gaminiai greitai pavergė naujų klientų širdis ir net prisimindama, kad ,,NOE design“ pradžią lydėjo kantrybės pareikalavę iššūkiai, ji tikina nei sekundę nesigailėjusi dėl savo gyvenimo pokyčių.

Atsikraustė į Jonavą

7 metai – tiek laiko K. Počepavičienė gyvena Jonavoje, į kurią ją iš Kauno atviliojo ne kas kitas, o meilė.

,,Mano vyras – jonavietis. Iš pradžių gyvenome Kaune, bet gimus dukrytei, Jonava mums pasirodė daug tinkamesnis miestas gyventi su šeima, vaikais.

 Mane žavėjo parkų gausa, žinojimas, kad viskas yra vos ne vienoje vietoje ir nuolatinių kamščių nebūvimas.

Taip likimas mane atpūtė čia ir dabar gyvenu šiame nuostabiame mieste“, – pasiteiravus apie tai, kas paskatino ją iškeisti laikinąją sostinę į Jonavą, pasakojo K. Počepavičienė.

Įkūrė savo saloną

Iki šeimos sukūrimo moteris ne vienus metus gražino kauniečių nagus – įkvėpta savo mamos Jūratės Labanauskienės, kuri iki šiol tarp grožio srityje besisukančių specialisčių yra žinoma kaip ne vieno tarptautinio nagų dailinimo konkurso laimėtoja, teisėja, nuosavos grožio mokyklos įkūrėja, K.  Počepaviečienė  manikiūro srityje dirbti pradėjo vos baigusi mokyklą.

,,Dirbdama Kaune, sukaupiau daug patirties, o atsikrausčius į Jonavą, mintyse pradėjo suktis nuosavo salono atidarymo idėja.

Kai 2015-aisiais atsidarinėjau savo ,,Nagų studiją“,  man buvo 26-eri metai. Pamenu, tada daug kas atkalbinėjo: sakė, kad manikiūrininkių yra ,,ant kiekvieno kampo“, kartojo, jog Jonavoje nereikia naujo salono, bet aš jų neklausiau, tikėjau tuo, ką darau...

 Salone dirbo dar kelios merginos. Buvo tokių, kurios neturėjo klientų, tačiau to priežastis, manau, buvo jų netikėjimas savimi, nebuvimas išskirtinėmis.

Dabar galiu pasakyti, kad mano ,,Nagų studijai“ sekėsi puikiai ir visi atkalbinėtojai buvo neteisūs. Man niekada netrūko klientų, o salone nuo mažiausių dienų užaugo ir mano vaikai“, – teigė jonavietė.

Pokyčius paskatino karantinas

Nepaisant ją lydėjusios sėkmės, K. Počepavičienė pamažu pradėjo jaustis išsisėmusi.

,,Kažko trūko viduje... Suvokiau, jog ši sritis nėra kažkas tokio, kas verstų spirgėti. Pamenu, prisigalvodavau naujų veiklų,  bet ir tos man greitai atsibosdavo. Trumpai sakant, vis ieškojau, kur galiu realizuoti visą savo minčių bei idėjų sūkurį taip, jog pajusčiau tą neapsakomą vidinį pasitenkinimą tuo, ką darau.

Na ir prasidėjo antrasis karantinas, kurio metu mano veikla – nagų tvarkymas, buvo uždrausta. Tuomet sumąsčiau pradėti dirbti su epoksidine derva, prie kurios šiek tiek prisiliesti jau buvo tekę anksčiau. Užsirašiau į online vedamus  kursus ir vualia – ačiū tau, karantine, nes aš gimiau antrą kartą“, – pasakojo ,,NOE design“ įkūrėja.

Nauja pradžia

Supratusi, kad abiems veikloms laiko nebe užteks, moteris nusprendė baigti savo manikiūrininkės karjerą.

,,Kaip sakoma, tam, kad atverstum naują lapą, reikia užversti senąjį, o naujojo aš labai norėjau.

Pradžia buvo įdomi... Tiesiog liejau ir bandžiau tai, ką išmokau iš kursų. Po savaitės bandymų vieną dieną į svečius užsuko mano kaimynė Rasa. Ji pamatė kelis gaminius ir sako:,,Nerealu, padaryk man žalią padėklų komplektą, padovanosiu jį kolegei gimtadienio proga“. Tai buvo pati nerealiausia pradžia, nes po jos užsakymai pasipylė: ne vienas kaimynės bendradarbis užsimanė mano gaminių.

Tada išdrįsau sukurti ,,NOE design“ skirtą ,,Facebook“ paskyrą. Taip užsakymų vis daugėjo“, – teigė K. Počepavičienė.

Mokėsi ne vieną mėnesį

Visgi, prisimindama ,,NOE design“ pradžią, moteris pripažįsta, kad būta ir sunkumų.

,,Reikėjo apie 3 mėnesių laiko tam, kad išmokčiau, kaip įvaldyti pačią gaminimo techniką. Išmečiau, ko gero, 15 kilogramų skirtingų epoksidų, nes neišeidavo padaryti to, ko tikiuosi. Išmečiau ir ne vieną gaminį. Įvertinus, kad ši medžiaga – brangi, suprantu, kad nuostolių neišvengta.

 Taip vargau tol, kol atradau aukščiausios kokybės medžiagas, su kuriomis įvaldžiau savo sukurtą techniką. Tačiau džiaugiuosi, kad nepasidaviau“, – pasakojo K. Počepavičienė, pridurdama, jog šiuo metu jos veikla jai suteikia daug malonumo.

Neslepia džiaugsmo

,,Galiu pasidžiaugti, kad dabar per mėnesį gaunu mažiausiai 50 užsakymų, bendradarbiauju su 5 parduotuvėmis, veikiančiomis skirtinguose Lietuvos miestuose – jos parduoda mano produkciją ir norinčių bendradarbiauti tik daugėja.

Itin džiugina ir naujų klientų pagyros. Tikrai be galo malonu yra matyti jų žavesį bei džiaugsmą.

Visa tai – man lyg stebuklas. Vis dar netikiu tuo, kas vyksta. Manau, kad atradau save. Nuo mažens esu menininkė: antroje klasėje laimėjau Lietuvos tapybos konkursą, tad menas, kūryba – mano kraujyje“, – neslėpdama entuziazmo kalbėjo moteris.

Motinystė ir verslas – suderinama

Klausantis K.  Počepavičienės pasakojimo akivaizdu, jog ji yra visiškai pasinėrusi į naująją savo veiklą. Kaip jai pavyksta suderinti ją su motinyste?

,,Tai nėra sudėtinga, nes prie namų ruošos bei vaikų priežiūros prisideda ir vyras. Manau, kad visi šie reikalai abiejų atsakomybė. Dėl to problemų nekyla.

Gyvename name. Mano dirbtuves vyras pastatė kieme, kas lėmė tai, jog namuose esu daug daugiau nei anksčiau. Šeimai, žinoma, tokia situacija taip pat patinka labiau.

 Tam tikrų niuansų kyla tik tuomet, kai reikia atrašinėti į ,,kalną“ žinučių iš klientų. Būna, kad  vyras sarkastiškai pareplikuoja, kad tik telefone sėdžiu“, šypsodamasi pasakojo jonavietė.

Įkvėptas dukros vardo

Motinystės įkvėptas ir ,,NOE design“ pavadinimas.

,,Norėjau lengvo ir trumpo pavadinimo. Ilgai galvoti nereikėjo, nes mano dukrytės vardas yra Noelija. Jis retas Lietuvoje. Žinojau jį iš Ispanijos teko šioje šalyje pagyventi kurį laiką ir ten turėjau draugę tokiu vardu.

Visi kas išgirsta Noelijos vardą sako, kad jis tobulas, labai gražus ir negirdėtas. Apie tokį patį įspūdį kalba ir pirmą kartą mano gaminius pametę žmonės dauguma jų lieka labai nustebę ir grožisi. Dėl to čia įžvelgiau bendrų asociacijų...

Kadangi vardas yra ilgas, sutrumpinau jį į ,,NOE“ ir šalia pridėjau anglišką žodį ,,design“, kuris lietuviškai reiškia dizainą“, pasakojo K. Počepavičienė.

Naujus tikslus ragina pasitikti drąsiai

Paklausta, ką ji pasakytų tiems, kurie svajoja apie nuosavą verslą, tačiau nedrįsta jo pradėti, K. Počepavičienė užtikrintai sako, kad svarbiausia tikėti tuo, ką darai. 

,,Jei nepasitiki savimi, vadinasi, tau trūksta įgūdžių tavo veikloje arba trūksta žinių apie verslą. Šiais laikais labai daug informacijos yra internete.  Asmeniškai aš nuolatos dalyvauju įvairiuose seminaruose, kurie susiję su darbu socialiniuose tinkluose, verslu ir panašiai. Skaitau knygas apie asmeninį tobulėjimą, motyvaciją. Manau, kad turime nuolatos dirbti ir tobulintis, nes kuo daugiau turi žinių, tuo mažiau baimių tau kyla.

Tad jei kažko bijai, pasikrauk žinių bagažą ir pamatyti, kaip viskas pradės klostytis savaime. Svarbiausia, nebijok ir klysti, nes klysti žmogiška. Nei vienas negimėme mokėdamas ir jei suklysi, suklupsi, atsistok ir bandyk dar ir dar kartą“, pokalbio pabaigoje kalbėjo K. Počepavičienė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: