Š. m. sausį vidutinė lauko oro temperatūra Jonavoje siekė 0,9 0C šilumos, kai 2022 metų gruodžio mėnesį buvo šalčiau – 2,3 0C. Dėl šiltesnių orų ir sumažėjusios šilumos kainos, šilumos sąskaitų dydis už sausį vidutiniškai iki 30 proc. mažesnis nei už pernai gruodį.

Sausio mėnesio vienos kilovatvalandės kaina gyventojams - 10,88 centų, t. y. 10 proc. mažesnė nei pernai gruodžio mėn. (12,09 cento).

Vienas kubas karšto vandens kainuoja – 7,58 euro, kai pernai gruodį kainavo - 8,22 euro.

Vidutinis mokėjimas už sausio mėnesio 1 m² ploto šildymą - 1,20 Eur, kai pernai gruodžio mėnesį buvo 1,81 euro.

Daugiausiai šilumos suvartota senuose, prastos būklės, neapšiltintuose daugiabučiuose, kur vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 1,78 Eur. Tokio daugiabučio dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuoja apie 90 eurų, o butas vidutiniškai suvartojo apie 820 kWh (16,4 kWh/1 kv.m).

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą - 1,00 Eur. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi, dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuoja apie 50 eurų, toks butas vidutiniškai suvartojo apie 465 kWh (9,3 kWh/1 kv.m).

Nuo 2023 metų pradžios stebime gamtinių dujų bei biokuro kainų mažėjimo tendencijas. Jonavos gyventojams šiluma vasario mėnesį kainuos dar mažiau – 9,26 ct/kWh, t. y. 30 proc. mažiau, lyginant su 2022 m. gruodžio mėn. (12,09 ct/kWh).

Pateikti skaičiai yra vidutiniai, nes šildymo sąskaitų dydžiui didelę įtaką turi ne tik šilumos kaina, bet ir energetinė pastato kokybė. Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti skirtinguose namuose skiriasi iki 5 kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, aukščio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rūsio būklės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, šilumos punkto automatizavimo lygis.

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama: https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize.

UAB ,,Jonavos šilumos tinklų" info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: