Seimas apsvarstęs, vieningai, 121 balsavime dalyvavusiam parlamentarui balsavus už, pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui Nr. XIVP-2000(2), kuriuo, tobulinant piniginės socialinės paramos teisinį reguliavimą, siūloma užtikrinti galimybę gyventojams, kurie kreipiasi dėl kompensacijų, dvejus metus skirti jas ne 3 mėnesiams, o visam šildymo sezonui.

„Esame paskaičiavę, kad dviejų asmenų šeima, auginanti du vaikus, gyvenanti 70 kvadratų plote, už šildymą neturėtų sumokėti daugiau nei 45 eurus nepaisant to, kokia yra šildymo kaina. Taip pat labai svarbu, kad ne tik centrinio šildymo būdu besišildantys savo namus šią kompensaciją gali gauti, tačiau ir tie, kurie šildosi namus elektra, taip pat malkomis, anglimis ar kita forma“, – pristatydama pataisas sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir pabrėžė, kad kreiptis dėl šildymo kompensacijos bus galima neprasidėjus šildymo sezonui.

„Kviesčiau pritarti šiam įstatymo projektui, nes yra mažinama administracinė našta gyventojams kreiptis į savivaldybę – vieną kartą reikės kreiptis dėl šildymo kompensacijos. Man atrodo, labai svarbus aspektas yra tai, kad bus vertinamos faktiškai gyvenančių žmonių pajamos būste, nesvarbu, ar žmogus yra registruotas bute ar ne, vis tiek gaus kompensaciją tie namų ūkiai, kuriuose faktiškai gyvena atitinkamas žmonių skaičius“, – pritarti projektui ragino Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Justas Džiugelis.

Pataisa būtų taikoma prašymams, pateikiamiems po 2022 m. rugsėjo 1 d. Nuo 2024 m. gegužės 1 d. vėl galiotų senoji įstatymo formuluotė.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: