Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo sistemos pareigūnus, tarnautojus ir visus darbuotojus, senjorus, savanoriškų ugniagesių organizacijų narius profesinės šventės proga.

„Jūsų darbo esmę nusako pagrindiniai principai: gelbėti, gesinti ir išsaugoti. Šiuose trijuose žodžiuose telpa pasiaukojimas, prasminga veikla ir profesionalumas. Didvyriškumas ir didžiulis visuomenės pasitikėjimas. Tačiau taip pat – be galo sunkus, rizikingas ir atsakingas darbas ir ne tokia aprūpinta profesinė buitis“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, be kasdien gelbėjamų ir saugomų žmogaus, turto, gamtos,  ugniagesiai gelbėtojai stovi ir naujų iššūkių – pasaulinės pandemijos, hibridinės atakos pasienyje, o dabar ir karo Ukrainoje – priešakyje.

„Iš istorijos žinome, kad dažnai karus lydėdavo didieji gaisrai, iki pelenų naikinę miestus, trynę jų vardus iš žemėlapių. Dabar didysis gaisras ir tiesiogine, ir perkeltine prasmėmis liepsnoja Ukrainoje. Nuo pirmos karo dienos Jūsų bendruomenė taip pat teikia ukrainiečiams įvairiapusę pagalbą, kuri taip reikalinga šiam karo gaisrui užgesinti. Nepaprastai ačiū Jums už tai!

Būkite sveiki, tvirti kūnu ir dvasia! O Jus ir Jūsų šeimas tesaugo ugniagesių globėjas šv. Florijonas“, – linki V. Čmilytė-Nielsen.

lrs.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: