Atšilus orams ko ne kiekvieną pavasarį viešoje erdvėse pasigirsta pasipiktinimai dėl neatsakingų šunų augintojų elgesio - nerenkamų ekskrementų. Tirpstantis sniegas netrunka priminti, kad šie ,,puošia" ne tik vejas, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takus. Tai pastebėjusi skaitytoja Renata kreipiasi į šunų augintojus su prašymu nepamiršti, kad jų šunys - jų atsakomybė, o už nesurinktas ,,staigmenas" galima gauti ir baudas.

,,Jonava - gražus miestas, tačiau vos ateina pavasaris, tampa akivaizdu, kiek dar daug neatsakingų šunų mylėtojų gyvena mūsų mieste  - nesurinkti ekskrementai matomi ir pievose, ir dviračių takuose. Būtų smagu, kad primintumėt žmonėms, jog jie privalo sutvarkyti tai, ką palieka jų augintiniai. Kodėl mes turim braidyti per išmatas? Na o tiems, kurie to nesupranta pažadu - filmuosiu ir fotografuosiu kiekvieną, o surinktą medžiagą perduosiu atsakingoms tarnyboms. Manau, jos atliks savo darbą", - kalbėjo jonavietė.

Primename, jog Jonavos rajono savivaldybės gyvūnų laikymo taisyklėse nurodoma, kad gyvūnams išsituštinus ar kitaip priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, jų šeimininkai privalo nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus.

Už taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas ar bauda, galinti gerokai perkopti 100 eurų sumą. Pastarosios dydis priklauso ir nuo to, ar žmogus nusižengia pirmą kartą.

Kalbant apie šunų ekskrementų rinkimą, šis aktualus siekiant apsaugoti pačių gyvūnų sveikatą - per išmatas plinta itin užkrečiamas ir pavojingas parvovirusas

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: