Prasidėjus karui Ukrainoje, į tai sureagavo ir Lietuvoje veikiančios parduotuvės:  ne viena jų atsisakė rusiškų bei baltarusiškų prekių. Dalis gyventojų atvirai tuo džiaugėsi, nes taip agresiją demonstruojančios šalys neteko dalies pinigų. Tokį sprendimą palaiko ir portalo jonavosinios.lt skaitytoja Loreta, tačiau moteris tikina nesuprantanti, kodėl lietuviai iki šiol noriai lankosi skirtinguose miestuose veikiančiose ,,Merėse".

,,Mano žiniomis šis tinklas - rusiškas. Jei jau atsisakėme rusiškų prekių, tai gal nepirkime ir iš čia? Apskritai, man kyla klausimas, ar ,,Merė" nesulauks jokių institucijų dėmesio? Gal visgi ji turėtų būti uždaryta?", - svarstė jonavietė.

Susisiekus su Užsienio reikalų ministerija patikinta, kad prekybos tinklas “Mere” priklauso Rusijos kapitalo bendrovei „Svetofor“ (vadovybė įsikūrusi Krasnojarske), kurios parduotuvės veikia visoje Rusijoje ir kitose šalyse.

,,Lietuvoje „Mere“ parduotuves valdo Lietuvoje įsteigta bendrovė UAB „Valientė“. Šios įmonės veiklą Lietuvoje būtų galima riboti nebent jei būtų nuspręsta drausti visų Rusijos kapitalo įmonių veiklą Europos Sąjungoje", - paaiškino ministerija.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: