Portalas jonavoszinios.lt pastaruoju metu sulaukė ne vieno skaitytojo užklausos dėl Jonavoje matomų automobilių tamsintais priekiniais langais. Su šiuo klausimu į redakciją kreipėsi ir jonavietis Kęstutis, pastebintis, kad dalis vairuotojų elgiasi itin įžūliai - užtamsina ne tik šoninius, bet ir priekinį langą.

Pastebi nesilaikančius taisyklių

,,Automobiliai su priekyje esančiais užtamsintais langais nori nenori traukia akį. Kad tamsinami šoniniai, teko matyti ne kartą, bet šį pusmetį Jonavoje mačiau ne vieną transporto priemonę, kai užtamsintas ir priekinis langas. Kaip taisyklė, tokios transporto priemonės turi nelietuviškus numerius. Teko girdėti, kad jie tiesiog susimoka baudas ir važinėja toliau. Ar tai normalu? Ar nenumatytas automobilio konfiskavimas? O gal Jonavoje galioja kitokios taisyklės?", - ironizavo jonavietis.

Užtraukia baudą

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu paaiškinta, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. vairavimas neturint leidimo naudotis kelių transporto priemone su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, užtraukia baudą.

,,Kai motorinės transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180° vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc. (priekinio stiklo) ir 70 proc. (priekinių šoninių ir priekinių durų stiklų) ir jos dalyvauja viešajame eisme, jos vairuotojui numatyta atsakomybė – bauda nuo penkiasdešimt iki vieno šimto eurų. Tokiai transporto priemonei panaikinama techninė apžiūra.

Nuo šių metų pradžios iki gegužės 24 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK) pareigūnai pranešimų apie automobilius su tamsintais priekiniais ar šoniniais stiklais nėra gavę. Praėjusiais metais Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK nustatė ir surašė du administracinio nusižengimo protokolus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. Pastarieji vairuotojai pažeidimo padarymo vietoje nusilupo plėveles nuo stiklų", - teigė komunikacijos poskyris.Kai automobilis neperregistruotas LietuvojeTransporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos (neperregistruotos) ir dalyvauja viešajame eisme, vairuotojams numatyta atsakomybė - bauda nuo penkiasdešimt iki vieno šimto eurų.

,,Už šį administracinį nusižengimą nenumatytas transporto priemonės konfiskavimas ar kitos papildomos sankcijos", - teigė pareigūnai.

Kas gali gauti leidimus?Leidimų naudoti kelių transporto priemones su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, išdavimo tvarkos aprašas numato, kad toks leidimas gali būti išduodamas fiziniam arba juridiniam asmeniui, jeigu jo nuosavybės, nuomos, panaudos ar kitokiu teisėtu pagrindu valdoma kelių transporto priemonė, kurios stiklų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, naudojama:

• Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko ir jo pavaduotojų, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko ar ministro;

• Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, žvalgybos institucijų, kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų ir kriminalinės žvalgybos subjektų veiklai vykdyti;

• Konvojuoti, eskortuoti ir lydėti specialiosiomis transporto priemonėmis;

• Įregistruotai inkasavimo veiklai vykdyti;

• Fizinių asmenų, kuriems paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės.

Asociatyvi pixabay.com  nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: